Aynı olan sütünları koşullu biçimlendirme ile renklendirme

NADİR YILDIZ

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
2016 Türkçe
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
09-02-2026
Merhaba arkadaşlar
A ve G sütunlarında aynı olan tarihleri B ve P sütunundaki Açıklamalar aynı olduğunda renklendirmesini istiyorum
yani B ve P sütununda aynı açıklama ve A ve G sütununda aynı tarih varsa renklendirsin..aynı açıklama olsada tarih aynı değilse renklendirmesin
bazı açıklamalar aynı olmasına rağmen tarihler farklı oluyor bu tip olanları renklendirmesin
birde farklı extreler olduğundan açıklamalar P sütununda değil başka sütunlarda olabiliyor G ve H sütununda sonra herhangi bir sütunda olabiliyor. örneğin k m n r s gibi farklı sütunlarda olabiliyor..
makro yada koşullu biçimlendirme ile yapabilirmiyiz

Ekli dosyalar

NADİR YILDIZ

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
2016 Türkçe
09-02-2026
arkadaşlar bu konuda yardımcı olabilirmisiniz

Necdet

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Ofis 365 Türkçe
Merhaba,
Dosyaya baktım ve bir şey anlamadım.
Dosyada olması gerekeni belirtirseniz (hücre adresleri vererek) çözüme daha hızlı ulaşabilirsiniz.

NADİR YILDIZ

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
2016 Türkçe
09-02-2026
Necdet bey

Koşullu biçimlendirme ile yinelenenleri renklendiriyorum.ancak şöyle bir durum söz konusu
B ve P sütunlarında açıklamalardan ( yeşil alan ) aynı olanları renklendirmesini istiyorum.onu yapıyorum
ancak burada sorun B ve P sütunlarında ( yeşil alan ) aynı açıklamadan birden fazla varsa onlarıda renklendiriyor.
P15 satırında olduğu gibi aslında B sütununda bu açıklama yok
benim istediğim B ve P sütunlarında aynı açıklama olanları renklendirirken A ve G sütunlarındaki tarihleri aynı olanlarıda kriter alarak renklendirsin.
P15 aynı açıklama olmasına rağmen B sütununda G15 aynı tarihte bir açıklama yok
kısacası B ve P sütunlarında aynı açıklamaları olanlardan A ve G sütunlarında tarihler eşleşiyorsa renklendirme yapsın.
ancak 2.sorun şurada Açıklama burada örnekte olduğu P sütünunda yer almasına rağmen diğer extrelerde farklı sütunlarda yer alabiliyor H sütunu ile AB sütunları arasında açıklama sütunu farklı bir sütunda olabiliyor.
B sütunundaki açıklama sabit ama P sütunundaki açıklama sabit olmuyor..
B sütunundaki açıklamayı H ile AB sütunları arasında herhangi bir sütunla karşılaştırıp tarihleri kriter alarak renkledirsin

iyi çalışmalar

Ekli dosyalar

Son düzenleme: