Soru Aynı Yevmiye Maddesinde Birlikte Çalışan Hesap Kontrolü

LutfiOasis

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
microsoft 365
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
21-12-2027
Merhaba.
İşlerim dolayısıyla kendimi excel eğitimine vermiş durumdayım. Ancak yolun daha çok başındayım.
Ekli dosyada Orjinal Veri- Birlikte Çalışan Hesaplar- Hsp Bazında Birlikte Çalışanlar adlı sayfalar mevcut.
Orjinal Veri sayfasında ham yevmiye maddeleri yer almakta olup, örnek olması açısından 2 adet yevmiye maddesi(969 ve 1102 numaralı) ekledim.
Birlikte Çalışan Hesaplar sayfasında ise orjinal veri sayfasında alt alta olan muhasebe işlemlerini yanyana getirdim. Bunu yapmamın sebebi düşeyara formülünü kullanabilmekti.Yevmiye maddesinde alacaklı olarak çalışan hesabın tutarının başına (-) koydum ki aynı yevmiye maddesindeki tutarları toplayınca sonucu 0,00 çıksın.
Hsp Bazında Birlikte Çalışanlar sayfasında yapmak istediğim şey 320.01.0056 nolu hesabın karşılığında hangi hesaplar kullanılmış ve toplam tutarı ne kadar. En son olarak bunları raporlayacağım. Örnek olarak ileride bankalardan yapılan ödemeleri raporladığımda kime ne kadar ödeme yapılmış görmek istiyorum. Ancak sorunum şu ki eğer tutarlar aynı değilse sonucu bulamıyorum.
Ekteki dosyada kullandığım formülleri silmedim. Daha farklı yöntemlere de açığım. Dediğim gibi tek yapmak istediğim bir hesabın karşılığında hangi hesaba ne kadar tutar girilmiş onu raporlamak istiyorum.
Şimdiden teşekkür ederim.
Saygılarımla

Ekli dosyalar