Bağış Yolunu Değiştirme

Excel Vers. ve Dili
excel english
merhaba arkadaşlar elimde birtane proje var ve bitirme aşamasına gelmiş sayılmaktayım bir kaç problemim hariç ... problemim şu bağış yapmak için verigirişi formumu açtım ve bağış yapacak kişinin bilgilerini girdim ... bağıştipi diye bir yerim war orada 2 tane bağış tipi tanımladım ayni bağış ve Nakdi Bağış diyelim Nakdi bağışı seçtik ve bağış yolunu seçmemiz lazım Bağış yolunda ise Nakit Havale kredi kartı vb. gibi seçenekler var ama ben ayni bağışı seçdiğim takdirde bağış yolundaki "havale" seçeneğini istemiyorum onu nasıl yapabilirim yardımcı olurmusunuz acaba ???

Excel Vers. ve Dili
MS Office 2010 Pro Türkçe
Forumda il ilçe köy diye bir örnek var. Arama yoluyla bulabilirsiniz. onu inceleyin. Orada, İl açılan kutusundan herhangi bir il seçildiğinde ilçeler açılan kutusunda seçilen ilin ilçeleri görünüyor. Bu şekilde bir çözüm bulabilirsiniz

Excel Vers. ve Dili
excel english
verdiğin örnekler için tşkler ama bu örnekler uymuyor ben acces ve arkasında da vb çalıştıyorum kodları vb ye yazıcam ama bir türlü yapamadım ayni bağışı seçtiğim zaman yine tüm seçenekler olacak kredi kartı çek borç peşin ama "havale" seçeneği çıkmayacak ayni bağışda Nakdi bağışda ise tüm seçenekler çıkacak ?

Excel Vers. ve Dili
Access 2019
Sayın beymenclub;

Ekteki örnekte makro ile hazırladığım benzer birşey var. Bi göz atın, işinize yararsa kendinize uyarlayın...

Yada örneğinizi koyun, daha kolay çözüm bulursunuz..,

Düzeltme Notu:

Dosyanın açılmadığını fark ettim RAR olarak tekrar ekliyorum..

Son düzenleme: