Bağlı tablo şeklinde transfer ettiğim excel verilerini, accesste düzenlemek istiyorum

Excel Vers. ve Dili
2007
İyi günler,
Bir süredir MS excelde tuttuğumuz kayıtlarımızı bundan sonra access veri tabanında saklamayı düşünüyoruz. Bağlı tablo şeklinde transfer ettiğim excel verilerini, artık yeni oluşturduğum form ile birlikte accessten giriş yaparak nasıl güncelleyebilirim ? (Bu recordSet kayıt girişine izin vermez uyarısı alıyorum)

Genel anlamda veritabanını iyileştirmek için önerileriniz neler olabilir ? Çalışma ektedir.
saygılarımla,

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003, 2007, 2010 (TR)
Sanırım bu bir Excel sorusu değil..

Access üzerinden mi, bu işin nasıl yapılacağını soruyorsunuz?

.

Excel Vers. ve Dili
2007
Evet, çünkü tutulan kayıtlar oldukça fazla ve karışıklığa sebep olmaya başladı. Bu yüzden bir veritabanında tutulması daha doğru olacaktır diye düşünüyorum.

Merhum İdris SERDAR

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Excel, 365 - İngilizce
İyi günler,
Bir süredir MS excelde tuttuğumuz kayıtlarımızı bundan sonra access veri tabanında saklamayı düşünüyoruz. Bağlı tablo şeklinde transfer ettiğim excel verilerini, artık yeni oluşturduğum form ile birlikte accessten giriş yaparak nasıl güncelleyebilirim ? (Bu recordSet kayıt girişine izin vermez uyarısı alıyorum)

Genel anlamda veritabanını iyileştirmek için önerileriniz neler olabilir ? Çalışma ektedir.
saygılarımla,
.

Şöyle bir yol izleyin.

1. Bir defaya mahsus olmak üzere, Access'e Excel dosyanızın ilgili sayfasını Import edin.

2. Access'te bu Table'e bağlı olarak bir Form oluşturun.

3. Bu Form aracılığı ile verilerinizi girin.

4. Table'nizi Excel'deki aynı dosyanıza Export edin.

.

Excel Vers. ve Dili
2007
Teşekkür ederim. Deneyeceğim.