BaŞka Formdan Verİ Almak

SELAM ARKADAŞLAR,

Başka formdan kullanmakta olduğum forma nasıl veri alabilirim. bunun bir kodu varsa bilen arkadaşlar cevap verirse sevinirim.

Excel Vers. ve Dili
2003
=Formlar![satış]![adedi1]

diyelim bir formun var ve bundaki bir alana satış formundaki bir bilkgiiyi alacan işte bu kodu kendi formundaki alanın denetim kaynağı bölüöüne yazarsın yok ben o denetimde zaten bir tabloya baplıyım dersen o zaman varsayılan bölümüne yazarsan her yeni kayıt eklemende satış formundaki aded bilgisi diğer formundaki aded bilgisine gelir ,
şunuda unutmayalım bir formdan diğer bir forma bilgi almak için iki formundda açık olması lazım gizli yada görünür

peki bir forda başka bir formdan açılan kutu ile seçtiğim kayıtla ilgili diğer bilgileri otomatik olarak nasıl getirebilrim.

Sayın greywolfcu ekteki dosyada bir örnek var. Nasıl Yapıldığına gelince,

form1 de adsoyad adında bir açılan kutu yaptım.

Sonra form2 yi tasarlayıp kayıt ettim.

form1'e komut3 adında bir komut düğmesi ekledim.
Sihirbaz çıkınca Form İşlemlerinden Form Aç'ı seçtim ve ileri dedim.
Form2 yi seçtim.
Formu Aç ve görüntülenecek verileri bul dedim.
adsoyad ve OgrenciID'lerini eşleştirdim. Ve son dedim.

Acemice bir açıklama oldu. İnşallah yararlı olur.

Teşekkür ederim Sayın Altuntaş ama benim istediğim şu;
Mesela accesste bir stok tablom var (Iplik_No, Iplik_Cinsi, Iplik_Denyesi, Iplik_Fiyati) birde maliyet tablom var (M_Kodu, Iplik_Cinsi, Iplik_Denyesi, Iplik_Fiyati, Gramajı vs.) alanlarını içeren. Yapmak istediğim şey ise Form üzerinde Maliyet tablosundan açılan kutu ile Iplik_Cinsini seçtiğimde Iplik_Denyesi, Iplik_Fiyati bu formdaki ilgili alanlara otomatik gelsin. ben gramajı girdiğimde maliyeti hesaplasın. burada Iplik_Cinsini seçtiğimde bir türlü diğer bilgileri bu forma çağıramadım. Maliyet tablosunda alt alta birden fazla stok eklemek istiyorum. herdefasında Iplik_Cinsini seçtiğimde o ipliğin diğer bilgileri otomatik olarak çağrılsın. Bu konuda yardımlarınızı bekliyorum. şimdiden teşekkür ederim.