başka sayfaya sıralama

herkese merhaba

Bu sabah excelde bir yerde takıldım ilgilenirseniz sevinirim. örnekte dosyada verdiğim siparişler sayfasını başka bir sayfada çeşitlere göre sıralanmasını istiyorum.. bunu makro ile değilde fonksiyonla yapabilirseniz çok sevinirim

Merhum İdris SERDAR

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Excel, 365 - İngilizce
Bana soru yeterince açık gelmedi veya ben anlayamıyorum. Herneyse, dosyaya bir sayfa daha ekleyip "şöyle olmasını istiyorum" denilirse sanırım kısa sürede yanıt alırsınız.

öncelikli olarak ilginiz için teşekkürler yurttaş tablo sayfasını gönderdim benim istediğim sıralama o sayfadaki gibi

Merhum İdris SERDAR

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Excel, 365 - İngilizce
1. Çeşit sütununda yer alan text biçimindeki rakamları sayıya çevirin. Bunun pekçok yöntemi var. Bunlardan birisi bunları 1'le çarpmak.

2. Data/Sort ile hangi sütun başlıkları ile sıralayacaksanız bunları seçtikten sonra Ascending kutularını işaretleyin.

Merhum İdris SERDAR

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Excel, 365 - İngilizce
Belki tam bilemiyeceğim ama, Veri/Sırala Küçükten Büyüğe şeklinde olması gerekir.

ama ben bu sıralamayı sipariş saydasında değil tablo sayfasında sipariş sayfasına göre yapmak istiyrum. sipariş sayfasındaki değerleri değiştirdiğimde tabloduku sıralamada otomatik olarak değişmesi lazım...

Merhum İdris SERDAR

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Excel, 365 - İngilizce
Kısa yol, Tablo sayfasının A1'ne + işaretine basıp Sipariş sayfasının A1'nde enter'e basın. Şimdi bu tablo sayfasının A1'nde oluşan bu formülü sağa ve aşağıya doğru siparişteki tablonuz kadar kopyalayın. Şimdi Sipariş sayfasında ne yaparsanız aynen Tablo sayfanızda olacak.

ben sipariş sayfasının sabit kalmasını istiyorum sadece tablo sayfasının sipariş sayfasındaki veriler sıralamsını istiyorum . sipariş sayfasına bir veri dah girdiğimde onu tablo sayfasında uygun yere atmasnı istiyorum

fakat bu çözüm otomatik değil manuel olmuş sipariş sayfasındaki her hangi bir çeşit değerini değiştirdiğimde ya yeni bir satır eklediğimde işimi görmüyor

Excel Vers. ve Dili
Excel 2002 TR
Makro kullanmadan tam olarak istediğiniz gibi çalışacak bir yol yok.

çok teşekkürler danersin :(
makrolarla pek aram yok .. kod yamayı bilmiyorum ama makro kaydet olayıyla yapılabirliği varsa uğraşabilirim

Excel Vers. ve Dili
Excel 2002 TR
Çok basit bir kodla yapilir.kaydedici ilede rahatlıkla yapılır . sizin bilmenize gerek yok.
ama şu an servisim kaçıyor..
müsait olduğumda gece falan yaparım yada sn.yurttas-diğer arkadaşlar kolayca yapar.

sayın danersin bugün müsatit olursanız bahsettiğiniz çözümün ayrıntısını yazabilirmisiniz