Başvuru Kutusu

Excel Vers. ve Dili
türkçe
Sn. Arkadaşlar;

Öncelikle ilginize teşekür ederim. Benim açtığım konu forumda var ama bire bir değil yada ben göremedim. Benim isteğim ekteki örnekte olduğu gibi plaka kodunu yazdığımda bul dediğimde ikinci kutucuğa ilin adını getirmesini istiyorum. Komut düğmesine yazacağım kod nedir şimdiden teşekür ederim. Değer alacağı Liste tablo sayfasında "sayfa tablosunda" var.

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
Access 2003
Bu arada özel listeden kastettiğiniz şey, açılan kutulardaki verilerin belli bir tablodan alınması şeklinde sınırsız olarak yapılabiliyor zaten. Sorduğunuz şey bu ise örnek çok var bu forumda. Ama yine de bir örnek gönderebilirim. Aynı şeyden mi bahsediyoruz acaba?

Excel Vers. ve Dili
türkçe
Başvuru Kutusu2

Sn. Arkadaşım;

Öncelikle ilginize teşekür ederim. Benim açtığım konu forumda var ama bire bir değil yada ben göremedim. Benim isteğim ekteki örnekte olduğu gibi plaka kodunu yazdığımda bul dediğimde ikinci kutucuğa ilin adını getirmesini istiyorum. Komut düğmesine yazacağım kod nedir şimdiden teşekür ederim. Değer alacağı Liste tablo sayfasında "sayfa tablosunda" var.

Excel Vers. ve Dili
MS Office 2010 Pro Türkçe
Sayın abone0069,

Aşağıdaki kod işinizi görür:

Kod:
Private Sub bul_Click()
If Not IsNumeric(Me.Metin8) Then
    If Me.Metin8 = Null Then
        Exit Sub
    End If
End If
Me.Metin10 = DLookup("Alan2", "Sayfa1", "Alan1=" & Me.Metin8)
End Sub
İyi çalışmalar

Excel Vers. ve Dili
türkçe
Tşk.

Sn.Modalı

Çok teşekür ederim. Tamam oldu fakat yeni kayıt ekle yaptığımda en son hangi ilde ise tümüne aynı adı veriyor. Yani yeni kayıtta yeni bir il plakası verince eskisinin üzerine yazıyor. İlginiz için şimdiden teşekür ederim.

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
MS Office 2010 Pro Türkçe
Siz yeni bir kayda geçmiyorsunuz. Aynı kaydın üzerinde değişiklik yapıyorsunuz.

Excel Vers. ve Dili
türkçe
Başvuru Kutusu3

Sn. Modalı

İnanın özür dileyerek başlamak istiyorum. Benim kariyerim için çok önemli bir konu yaptığım access projesi ile 81 ilde internet ortamından veri girilecek. Sorunumu biliyorsunuz. Bul komutu ile bulduğum il yeni kayda geçtiğimde en son hangi ilde ise hepsini o il adını yazıyor. Siz cevaben bana yeni bir kayda geçmiyor üzerine yazıyorsunuz diyorsunuz. Ama ben yeni bir kayda geçiyorum. Biraz daha açarsanız çok sevinirim. İllerde veri girişi başlayınca verilerin hangi ile ait olduğunu göremezsen çalışmalarım ve kariyerim boşa gidecek saygılar.