Belli Bir Kritere Göre Belirli verileri listeleme

Hakan ERDOST

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
Excel 2019 Türkçe (Ev)
Excel 2013 Türkçe (Okul)
Ã?ncelikle forum yöneticilerinden özür dlemek istiyorum listeleme başlığı altında sorunumu yazdım ancak cevap almadım.Başlığı açmamın sebebi cevap almamam değil.Sorun biraz farklı.Elimde bir veri tablom var bu tabloda b2:bl100 aralığında verilerim var sıra no,adı soyadı,doğum yeri, branşı,tckimlik no ,girdiği ücretli ders saaat ,ücretli gir.ders saati, vegi no,mebsia no vb... sütun başlıklarındn oluşan veri tablosu, yaklaşık 62 sütun.Sorunum şu ; benim a sütunumdaki sütun başlığım branşı ve branşında ki verilerim sınıf öğretmeni,branş öğretmeni,memur,hizmetli diye gidiyor.Rapor sayfamda hazırladığım bir tabloya branşına göre diyelimki ad soyadı,tckilmik no,d yeri verilerini veritabanıman listelemek istiyorum .Yardımcı olursanız sevinirim..
Söz yetmeyebilir tablom ekte..İlgilenecek arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Bir örnek dosya eklerseniz yardımcı olalım.

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Ekteki örneği inceleyiniz.

Hakan ERDOST

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
Excel 2019 Türkçe (Ev)
Excel 2013 Türkçe (Okul)
Sayın leventm ilginize ve yardımlarınıza çok teşekkür ederken, bir sorum yine olacak fazla olmazsam.Kriterim branşı değilde üyesi olduğu sendika olsa ve ben buna göre aynı verileri benzer bir tabloya nasıl listeleyebilirim.Yani kritein solundaki (-) verileri nasıl listeleyeceğim.Artı bütün bu işlemleri bir UsreForm üzerinde yapıyorum.Bunu bir kriter ComboBoxu (seçimli) ve bir butonla yapabilirmiyiz.İnanıyorum ki hem benim hem de forum çiin öok yararlı bir döküman olacak. İlginiz için tekrar teşekkürler.Okulumuzla ilgili bir uygulama geliştirmeye çalışıyorum.
Pardon bir de neden R1C1 başvuru stili kullandınız.

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
aranan = [d1].Value, yerine aranan=combobox1.value yazmanız yeterlidir. Ayrıca dosyadaki butona bağlı kodları yukarıdaki değişikliğide yaparak userform üzerindeki command butona kopyalayabilirsiniz. R1C1'i sadece sütunların rakamsal karşılığını bulmak için kullandım. Sütun başlıklarını değiştirebilirsiniz,bunun bir önemi yoktur. Sendika ile ilgili sorunuzu tam olarak anlayamadım özelliklede (-) nin anlamını.

Hakan ERDOST

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
Excel 2019 Türkçe (Ev)
Excel 2013 Türkçe (Okul)
İzah edeyim şimdi sendika verilerini bulunduğu sütun P sütunu yani Psütunu temel kriterimin bulunduğu sütun ( Ve buradaki Türk Eğitim Sen Üyeleri olsun).Raporumda bu sütundan hareketle diyelim ki B,D,E H L ,S, T, U sütunlarındaki verileri listelemek istiyorum.P nin sağındaki yani S,T,U sütunlarını verdiğiniz kodun + değerleri ile oynayarak yapabiliriz.Ancak B.D.H,E sütunlarındaki verileri nasıl listeleyeceğim.Umarım açıklayıcı olmuştur.

Hakan ERDOST

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
Excel 2019 Türkçe (Ev)
Excel 2013 Türkçe (Okul)
Sayın leventm kodunuzda bir problem var şu anda .Þöykle ki ilk listelemede diyelim 20 kişi listelendi.2. listelemede 10 kişi listelendiğinde alttaki diğer 10 kişi silinmiyor.

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Kodun en başına aşağıdaki satırı yerleştirin.

[b3:n65536].ClearContents

Hakan ERDOST

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
Excel 2019 Türkçe (Ev)
Excel 2013 Türkçe (Okul)
Teşekkürler bu sorun çözüldü.Ancak sendika kriteri ile ilgili sorunum sürerken kod userform üzerinde çalışmıyor.Bir ComboBox Yaptım bir de Buton dediğiniz gibi içine kodu yapştırdım ancak çalışmadı .Ya da ben beceremedim.Þunu belirteyim Userform üzerinde biden fazla CommandButton var.Bunlar çalışıyor.ComboBoxun RowSource özellikleri ile de oynadım ama bir gelişme yok.

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Dosyanızı gönderin bir bakalım.

Hakan ERDOST

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
Excel 2019 Türkçe (Ev)
Excel 2013 Türkçe (Okul)
Sayın leventm dosya şu anda çok dağınık durumda hata veren kodlar var önce bunları düzelteyim.Ã?ğleden sonra veya akşam göndereceğim.İlginize teşekkürler.

Hakan ERDOST

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
Excel 2019 Türkçe (Ev)
Excel 2013 Türkçe (Okul)
Syın leventm CommandButton ile ilgili sorunu çözdüm.UserFormda çalışıyor.Ancak Sendika ile ilgili sorun devam ediyor.2 önceki yazım (mesaj 9).teşekkürler.Sanırım dosyayı gödermeme gerek kalmadı.

Hakan ERDOST

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
Excel 2019 Türkçe (Ev)
Excel 2013 Türkçe (Okul)
Sayın leventm sorunu kendim çözdüm şu an için sorunum yok.Teşekkür ediyorum.Bu arada hemen belirteyim iyiki varsınız doğrusu bu kadar hızlı çözüm üretmeniz beni çok sevindirdi sizin şahsınızda , diğer tüm site yöneticileri ve katkıda bulunan herkese tekrar teşekkür ederim.Kolay gelsin.

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Güzel sözleriniz için ben size teşekkür ederim. Sorununuzu kendinizin çözebilmesi asıl beni sevindiren durumdur. Üyelerimize faydalı olabildiğimizin bir göstergesidir bu.

Hakan ERDOST

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
Excel 2019 Türkçe (Ev)
Excel 2013 Türkçe (Okul)
Sayın leventm öncelikle takrar rahatsız ettiğim çin üzgünüm.Ancak yine belirli kritere göre belirli kriterleri listelememde sourunum var dosyayı ekte gönderiyorum.Þimdiden teşekkürler.Açıklama dosyada var.

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Ekteki örneği inceleyiniz. Kodları incelerseniz tamamen aynı mantığın kullanıldığını göreceksiniz.

Hakan ERDOST

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
Excel 2019 Türkçe (Ev)
Excel 2013 Türkçe (Okul)
Sayın leventm teşekkürler sorunum çözüldü.Dediğiniz gibi aslında basit.... Ama öğreneceğiz.Tekrar teşekkürler.