bilanço ve gelir tablosunun otomatik txt'ye gönderilmesi

ekteti excel belgesinde elle giriş yapılarak txt hazırlanıp otomatik c:\ dizinine aktif.txt pazif.txt ve gelir.txt olarak kaydının yapılması mevcuttur. Tek çözemediğim sorun çalıştırdığım belgenin içine kayıt yapılması yanii bilançonun bulunduğu dizinin içine akit pasif ve gelir tablosu txt lerinin atılması. Bunuda diğer arkadaşlardan rica ediyorum. İyi çalışmalar dileği ile.

veyselemre

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
Pro Plus 2021
"c:\aktif.txt" yi "aktif.txt" yaparsan bilanço.xls dosyasının bulunduğu konuma kayıt yapar.

sanırım yanlış anladın beni. istediğim bilanço.xls d:\2005 yılı bilanço\simge ltd.şti.\bilanço.xls uzantısında çalıştırıyorum. her seferinde kopyala yapıştır yöntemi ile yeni klasör açıyorum yanii simge ltd gibi. "aktif.txt" şeklinde yaptığımda kayıt yapıyor ama nereye bulamıyorum. Arama dahi yaptım txt dosyası ortalıklarda yok. :) bu uygulamıy kendiniz deniyerek yaparsanız çok sevinirim.

veyselemre

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
Pro Plus 2021
[vb:1:5feb6dc874]Sub KAYIT()
pth = ThisWorkbook.Path & "\"
Sheets("akt").Select
Range("A1:C122").Select
ActiveWorkbook.SaveAs Filename:=pth & "aktif.txt", FileFormat:=xlTextPrinter
Sheets("pas").Select
Range("A1:C111").Select
ActiveWorkbook.SaveAs Filename:=pth & "pasif.txt", FileFormat:=xlTextPrinter
Sheets("gel").Select
Range("A1:C53").Select
ActiveWorkbook.SaveAs Filename:=pth & "gelir.txt", FileFormat:=xlTextPrinter
Workbooks("gelir.txt").Close False
End Sub
[/vb:1:5feb6dc874]

sayın veyselemre beyefendi.

gönderdiğiniz kodlar ile istediğim başarıya ulaşmış bulunmaktayım. Bu belgenin muhasebeci arkadaşlara faydalı olacağından hiç şüphesiz eminim. Çalışma hayatınızda başarılar dilerim.

ekteki evrak son düzenlenmiş bilançodur. eskisinde gelir vergisi olandışı gelir ve karları dahil etmeyen bir formül ileydi. o hata düzeltildi.

tazmania' Alıntı:
ekteti excel belgesinde elle giriş yapılarak txt hazırlanıp otomatik c:\ dizinine aktif.txt pazif.txt ve gelir.txt olarak kaydının yapılması mevcuttur. Tek çözemediğim sorun çalıştırdığım belgenin içine kayıt yapılması yanii bilançonun bulunduğu dizinin içine akit pasif ve gelir tablosu txt lerinin atılması. Bunuda diğer arkadaşlardan rica ediyorum. İyi çalışmalar dileği ile.