bilgiler otomatik gelsin

Excel Vers. ve Dili
2003
Arkadaşlar bi çalışma yapıp ekledim.
Burda önce ilşkilerde bi sıkıntı varmı ona bakmanızı rica ediyorum
formlardan okul isimlerini isim olarak değilde ilişkilerden dolayı sayı olarak görüyoben bunların okul isimleri olarak gelmesini istiyorum.birde ana form yapıp okul isimlerini açılır kutudan seçince her tabloda daha önce girilen bilgilerin otomatik olarak görünmesini ve tekrar değiştirebilmeyi istiyorum.şimdilik burda takıldım.umarım sayenizde projemi hem geliştirip hemde öğrenirim teşekkürler.

Excel Vers. ve Dili
MS Office 2010 Pro Türkçe
Sayın muratcolak55,

Meis uygulamanızdaki ilişkilerin doğru olup olmadığını soruyorsunuz. Bunu test etmenin en kısa yolu uygulamanın çalışabilir olması, uygulama doğru çalıştıkça ilişkiler de doğrudur.

Bir de terimlerde karmaşa yaşıyorsunuz sanırım. Tablolardaki bilgileri çıkan form olarak adlandırısanız iletişim de bir hata oluşur. Sizin uygulamanızda tek bir form var orada da okul adları sayı ile değil metin olarak görünüyor. Bunun dışında Access uygulamalarında tablolar üstünden işlem yapmak hem külfetli hem de doğru değil. O yüzden ara yüzler olan formlar kullanılıyor. Bunları da ekonomik kullanmak gerekir. Hem bilgi girişini hem de değiştirmeyi aynı form üstünden yapmanız gerekir. Bilgilere ulaşmak ve düzeltmek için bir arama metodu geliştirmeniz gerekir. Bir kaç yolu var bunun da.

Birini ekledim. Okul adı yanındaki dürbün ikonlu düğümeye basarsanız tüm okulların listesinin bulunduğu bir form açılacak oradan istediğiniz okulun bilgilerini forma çağırabilirsiniz.

İyi çalışmalar

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
2003
hocam tam benim yapmak istediğim gibi ama nasıl olcak onu anlayamadım bende sorgu yapıyorum fakat güncelleyemiorum.umarım cahilliğimi hoş görürsünüz

birde okul adlarını nasıl açılır listeden gelir hale getirebilirm acaba bi bakabilirmisiniz
teşekkürler