bilgisayar toplama programı

Excel Vers. ve Dili
2003
hepinize saygı ve selamlar bilgisayar parcalarının satışını yapmaktayız excel de böyle programlar var ama şişiyor ben access te yapmak istiyorum bir yere kadar başardım ama örnek olarak ekte gönderiyorum sorunum şöyle misal anakartı sectigim zaman yantarafa kendisi fiatınıda getirsin benim yaptıgım fiatınıda seçmek zorunda kalıyorum ilgilenirseniz memnun olurum teşekkür ederim

Excel Vers. ve Dili
MS Office 2010 Pro Türkçe
Sayın yasemincik,

Fiyatların çıkmasını istediğiniz açılan kutuyu gereksiz olduğundan metin kutusuna çevirin ve içine şu kod parçasını yazın (Ana kart için)

Kod:
=DLookUp("FİYATI";"ANAKART";"ANAKART='" & [ANAKART] & "'")
Digital Kamera ve MP3 ler deki fiyat metin kutusuna da

Kod:
=DLookUp("FİYATI";"[DİGİTAL KAMERA MP3 MP4]";" [DİGİTAL KAMERA MP3 MP4]='" & [DİGİTAL KAMERA MP3 MP4] & "'")
yı yazın.

Diğer alanları buna benzeterek yapın.

Burada kullanılan DLookUp fonksiyonunun kullanım şekli:

DLookUp("Yazılması istediğiniz alan adı";"Bilgileri aldığınız tablo adı";"Kriteriniz")

İyi çalışmalar:hey:

Excel Vers. ve Dili
2003
burda takıldım modalı bey

genel toplamı almıyor bu çalışmada diger forum üyelerine örnek olur dilegim

SORUNU DÜZELTİM metin kutularında formul başlarına (((( Nz([metinadı])+ )))) yazarsak bos hücreleri topluyor

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
2003
modalıya teşekkür

hakkınızı helal edin tam istediğm gibi oldu teşekkür ederim kod bilmek çok önemli kod bilmiyorum bu kodların (DLookUp) kısa açıklaması gibi bir döküman belge liste nasıl bulabilirim benim gibi bilmeyenlerde lazım olur emeginize teşekkür ederim sagolun

Excel Vers. ve Dili
MS Office 2010 Pro Türkçe
Sayın yasemincik,

En geniş açıklamayı ve bol örneği microsoftun web deki msdn kütüphanesi ve uygulama içindeki yardım sayfalarında bulabilirsiniz.

İyi çalışmalar:)

Excel Vers. ve Dili
EXCEL V97 1.0
arkadaşlar bu programa benzer bi program yapıcam elinde olan arkadaşlar varsa link ekleyebilir mi?

Excel Vers. ve Dili
excel 2003
arkadaşlar programı inderemiyorum yardımcı olur musunuz

1. Forumun en üstündeki notu okumuyormusunuz?
2. Bir mesaj yazarken başlığın altındaki tüm mesajları incelemiyormusunuz.
3.Sayın simendifer bir evvelki mesajında ilgili uygulamaları eklediğini farketmiyormusunuz.
Modalı

Excel Vers. ve Dili
2003
Teşekkürler

Güzel bir çalışma ellerinize sağlıkta ben dosyaları indiremiyorum, hep boş sayfa geliyor neden acaba...

Excel Vers. ve Dili
2013
teşekkürlerr...