Bilgisayarım Donanımını Yükseltmek İstiyorum.

Excel Vers. ve Dili
Ofiste Excel 2000 Türkçe
Evde Excel 2003 Türkçe
Bilgisayarım Donanımını Yükseltmek Ýstiyorum.

Merhaba
Asus P4 PX Anakart
İntel C24 Ghz İşlemci
256 MB DOR RAM PC 333 MHZ
80 GB HardDisk+Eternet
Atı redeon 7000 Ekran Kartı
şeklinde 2 yıl önce bilgisayar toplatmıştım Bu sene XP Pro SP2 yükledim.Bayada Proğram yükledim bilgisayar ağırlaşmaya başladı.
Hızlandırabilmem için ne yapabilirim?.Saygılarımla.

Haluk

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
64 Bit 2010 - İngilizce
+
Google Sheets
+
JScript
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
donanım konusunda hardwaremania.com'a bakın derim...

Excel Vers. ve Dili
Ofiste Excel 2000 Türkçe
Evde Excel 2003 Türkçe
Merhabalar
Sayın Haluk bey baya araştırma yaptım ama donanım konusunda bilgim olmadığından pek birşey anlayamıyorum. :?Az çok anlayan arkadaşlar REMİ yükselt ve işlemciyi değiştirt diyorlar fakat bu donanıma hangi ürünler uyar bilemiyorum.Adresini Verdiğiniz siteyide incelicem.İyiçalışmalar.

Haluk

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
64 Bit 2010 - İngilizce
+
Google Sheets
+
JScript
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
Merhaba;

Aslında bakıyorum da .... verdiğiniz konfigurasyon benim şu anda kullandığım PC'i en az 20'e katlar .... :mrgreen:

Bence sorun, eklediğiniz ve kaldırdığınız programların Windows içinde bıraktığı izlerden kaynaklanıyor.

Herşeyi yedekleyip formatlarsanız, daha randımanlı kullanabilirsiniz PC'i.

Excel Vers. ve Dili
Ofiste Excel 2000 Türkçe
Evde Excel 2003 Türkçe
Hocam bilgisayar konusunda bilgi olmayınca böyle oluyor .Ã?neriniz için teşekkürler.Bu ara baya proğram ekledim veya kaldırdım.Demekki bize bilgisayarcı yolu göründü yine. :agla:

Excel Vers. ve Dili
xptürkçe
remi

slm arkadaşlar benim remim düşük bunu yükseltmek içın napmalıyım ne kadar masrafım olurbilgisi olanvarmı ,
benim sistemim = Intel(R)
pentium(R)4cpu 2.80GHZ
2.79GHZ
224 MB RAM
ayrıca CD-RW sürücüm dvd yapılabilırmi yoksa dvd-rw almam şartmı saygılarımla
:yardim:

cevap

Sn. isameydan,

224 ram olması imkansız. 256 ramdir o büyük ihtimalle. ama ramin bir kısmını ekran kartı kullanıyordur. onun dışında ram i yükseltmek için önce ram için kaç slotunuz olduğuna bakmak gerekir. eğer tek slot varsa bu 256 ram'e ek yapamazsınız anlamına gelirki size yaklaşık 120 ytl ye patlar. ama iki slotunuz varsa bir 256 ram daha takarak ucuza kapatabilirsiniz. 256 ram ler de yaklaşık 65 ytl civarında.
diğer sorunuza gelince cd-rw sürücünüzün kesinlikle dvd-rw ye dönüşme şansı yok. :) o yüzden size combo dediğimiz ürünleri önerebilirim. yani cd-rw+dvd player. bunun fiyatı da yaklaşık olarak 60 ytl. ama derseniz ki ben dvd - rw isterim, o zaman da 80-160 ytl arası bi rakam ödemeniz gerekiyor.

Saygılar