bir analize ait min-max degerlerini diger 150 analizin min-max degerleri ile kıyasla

Excel Vers. ve Dili
Microsoft Windows 2000 Professional
arkadaslar merhaba :yardim:

foruma ilk kez msj yazıyorum benim sorum ekte acıklaması ile birlikye mevcut
yardımlarınız icin simdiden sagolun acil yardıma ihtiyacım var

saygılar

esrare

Excel Vers. ve Dili
2003
Burda A elementine ait min ve max getirilir fakat kalite nosunda bir şey aranmayacakmı?
mesela A için 0,03 en ufak siz 0,04 yazmışsınız.??

Excel Vers. ve Dili
acıklama

mavi tabloya bulup getirilen degerlere ait kalite belli zaten o kaliteye ait degerleri getirsin istiyorum yani kaliteyi bulmak istiyorum zaten
Her kalitenin (toplam 150 adet) kendi analizi mevcut ve sabit

ornekte benim pembe tabloya girdigim analizleri icine alan kaliteleri verdi bana
1006,1007,1008 ve 1009 kalitelerinin analizi benim girdigim analizleri icine alıyor

zafer

Super Moderator
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
OFFICE 2003 TÜRKÇE
OFFICE 2010 TÜRKÇE
Merhaba

Değerlerin alınacağı veritabanınızı ekleybilirmisiniz.

Excel Vers. ve Dili
veritabanını ekledim

zafer bey,veritabanı ekledim

simdiden tesekkurler,

umudu kesmistimki sizin cevabınızı gordum sagolun:hey:

zafer

Super Moderator
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
OFFICE 2003 TÜRKÇE
OFFICE 2010 TÜRKÇE
Merhaba

Ayrı kalite kodunda aynı min ve mak. değere ait en az 5 adet değer var.Bunlar tablonuza nasıl gelecek.

Açıklamanızı anlamamışta olabilirim. yalnız biraz eksik gibime geldi açıklamanızı biraz daha açabilirmisiniz.

Excel Vers. ve Dili
acıklama

zafer bey,

aslında cok basit ama ben tam anlatamadım bir turlu

simdi benim veri girisi yaptıgım yer pempe tablo

diyelimki ben 1 numaralı kaliteye ait analizi pembe tabloya girdim.

enter deyince 194 adet kalitenin içinden bu 1 numaralı kalitenin analizlerini icine alan kaliteleri mavi tabloda listelesin istiyorum.

bulunan bu kaliteler birden fazla olabilir, mesela 10, 25, ve 32 numaralı kaliteleri bulup getirebilir. bu üç kalitenin aralıgı benim girdigim aralıkları icine alıyor demektir. ve ben bu islemi her kalite icin yapacagım ve oradan da bir sonuca varmaya calısacagım (hangi kaliteler hangi kaliteleri kapsıyor sonucuna)

umarım bu sefer anlatabildim

saygılar,

zafer

Super Moderator
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
OFFICE 2003 TÜRKÇE
OFFICE 2010 TÜRKÇE
Merhaba

Sizin formatınıza göre

A dan 0,04 ile 0,7 arasında kalan 100,105,108 numaraları yazdık
B den de sizin istediğiniz aralık arasında 125 , 145 ,150 kaldı onları nereye yazacağız.

Bunlarıda açıklarsanız makro ile yapmaya çalışılır.

Excel Vers. ve Dili
ornekle acıklamaya calıstım

zafer bey ekli dosyada acıklamaya calıstım umarın anlasılmıstır.

saygılar

zafer

Super Moderator
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
OFFICE 2003 TÜRKÇE
OFFICE 2010 TÜRKÇE
Merhaba

Sizin Kalitedeki değerleriniz ile pembe tabloya girdiğiniz değerler aynı olmalı
Siz küçük değere 0.04 girmişsiniz kalite sayfasında 1 nolu kalitenin değeri 0,0355 (görüntüde 0,04)

Siz mavi tabloya kalitedeki aynı değerleri girmezseniz istediğiniz veriler gelmez.

Verilerin doğruluğunu ver sayfasındaki a21 hücresindeki değer ,kalite sayfasındaki AA sütunundaki hücreye bakıp eğer birbirleriyle eşleşiyorlarsa kalite sayfasındaki hücrenin satırındaki değerleri ,ver sayfasındaki mavi boyalı yerlere yazıyor.

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
samırım eksik oldu

zafer bey,:???:

SADECE A,B,C min-max degerlerini girsek de ben mavi tabloya o kaliteye ait tum analizlerin gelmesini istiyorum. yani 1 numaralı kalitenin tum analizleri gelmeli sadece A,B ve C degil ve bu 1 numaralı kalite girilen degerleri icine alan kalite

birde bizim girdigimiz degerlerin aynısına sahip olan kaliteyi degil o aralılkarı icine alan yani bizim girdigimiz aralıkları kapsayan kalitelerin cıkması lazım bir onceki ornekte oldugu gibi

sizin dediginiz gibi rakamlar aynı olsun yani 3 digit yani ben ona dikkat etmemisim

zafer

Super Moderator
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
OFFICE 2003 TÜRKÇE
OFFICE 2010 TÜRKÇE
Merhaba

Eğer A yı karşılaştır , b yi karşılaştır ........L yi karşılaştır yapılmaz değil fakat zaman alıcı.Sİz isterseniz makronun mantığına bakarak biraz uğraşın.

Ekteki dosyada girdiğiniz değerlere göre toplamları karşılaştırılıp kaliteler bulunuyor.
inceleyiniz.

Excel Vers. ve Dili
sonuc farkli

zafer bey,

yardimlariniz icin tesekkur ederim dediginiz gibi bende ugrasiyorum makro ile yalniz sizin son olarak yaptiginizda toplama gore bakiyor o beni dogru sonuca goturmuyor tek tek analiz kiyaslamasi gerekli ve de dedigim gibi girilen analizin alt degerinden kucuk ust degerinden buyuk olan analizlere sahip olan kaliteleri cıkarmasi gerekiyordu,

yinede sagolun

kolaylıklar,