Bir Bölgeye Koşullu Atama Yapma

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 Türkçe
Daha önceki soruma kimse cevap vermedi. Sorumun anlaşılmadığını düşünerek daha mantıklı bir başlık attım. Sorumu yine burada da açıklamaya çalışayım;

Örneğin A1 hücresinin 1, 2 veya 3 olması durumunda başka bir sheet te her bir durum için yapılan hesaplamaların, çıktı sayfasındaki bir bölgede görünmesini istiyorum.

Bu problem macrosuz çözülebilir mi?

Şimdiden teşekkürler.

(Ekteki dosyanın Print sayfasında da açıklama yapılmıştır)

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 Türkçe
Microsoft Query

Excel in içindeki bu programla yapılabileceğini düşünüyorum ama ...

Bilen yok mu?

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003, 2007, 2010 (TR)
Ekteki örneği inceleyiniz.

Gerçi ben hesaplarınızdan anlayamadığım için, "Selection Noncompact" değerini elle yazıp denedim ama siz heralde bunu halledersiniz.

Kısaca şöyle açıklayayım.

Kırmızı olarak işaretleyip, diğer sayfadan tablo çekmek istediğiniz bölgeye bir adet Resim nesnesi eklendi. Bunu B40'ın üzerine tıkladığınızda görebilirsiniz.

Bazı ÖZel ad tanımları yapıldı. Malum; linkli resimler direkt formulle yapılan başvuruları kabul etmiyor.

ÖZel ad tanımlarında adı Table ile başlayan; alanları (Table, Table0, Table1) inceleyiniz.

"Table" adlı özel alan; resime link verilmiştir ve sizin belirttiğiniz koşula uygun olarak tabloyu görüntüler veya gizler.

Şu an gönderdiğim örnekte; çekilen table görünmüyor. Siz, formül sonucu olan "Selection Noncompact" değerlerini D31 veya I31 hücrelerinde çıkartırsanız, diğer sayfadaki tabloyu görebilirsiniz.