bir biriyle ilişkili birden birden fazla parametreyle sorgu

selam ,
arama formu yapmak istiyorum sitedeki örnekleri inceledim istediklerimin bir kısmını yapabildim ama yardımınız gerekiyor.arama formumda 2 tane açılan kutu var biri cariad a göre diğeride cariadrese göre arama yapıyor bunlar bir biriyle uyumlu yani cariad a göre sorguladıktan sonra sonuç üzeriden cariadrese görede sorguluyorum şimdi bir ücüncü alanı daha sorguya eklemek istiyorum bu alan metin olarak arıyacak ve diğer sorgulardan çıkan sonuçlarda arama yapacak bide metin alanı boş olduğunda diğer sorgu sonuçlarını etkilemiyecek.
şimdiden teşekkürler

Ekli dosyalar

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
MS Office 2010 Pro Türkçe
Sayın nacre,

Herhalde ekteki gibi bir uygulama arıyorsunuz.

Bütün bu örnekler forumda vardı ama ne yazıkki silindiler.

İyi çalışmalar

Ekli dosyalar

sayın modalı
tam istediğim gibi değil ben açılan kutuların yanında birde metin yazarak sorgulamak istiyorum.sizin gönderdiğiniz dosyadan da liste boşken ne yapılır onu öğrendim.
metin yazarak sorgulama konusundada yardımcı olabilirseniz sevinirim
iyi çalışmalar

Excel Vers. ve Dili
MS Office 2010 Pro Türkçe
Sorgulama zaten metin kutuları tarafından oluyor? Tam olarak ne istediğinizi örnekle anlatabilir misiniz?

açılan kutuların yanında birde textbox eklemek istiyorum.textbox la da yazarak arama yapmak istiyorum.

sayın modalı yardımlarınız için teşekkürler.
dediğiniz gibi yeni örnek gerçekten güzel. texboxlardan bir tanesi nasıl açılan kutu yapılabilir tabi esnek arama özelliği kaybolmadan.
iyi çalışmalar...

Ekli dosyalar

teşekkürler
nasıl okadar karıştırdım işleri bilemiyorum :)
iyi çalışmalar