Bir cari kart için günlük sabah ve akşam veri girişinin ve malzeme girişinin yapılacağı makro

salmanhayirsoz

Salman Hayırsöz
Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Türkçe
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
18-07-2028
Merhabalar,

Ekte sunulan excel dosyasında örnek veri verilmiştir. Yeşil alanlar manuıel veri girişinin yapıldığı alandır.
Her ay yeni bir liste oluşmaktadır. Listenin %90 cari kartlar bir önceki ay ile aynı kayıtlardır.
Köylü bir kişinin (Cari Kart) çiftliğe vermiş olduğu sabah ve akşam sütleri köylüye verilen yem ve malzemeler için kayıtlar tutulmaktadır.
Bu veri girişlerinin karmaşıklıktan ve hatalardan kurtarılması adına bir makro yapmak istiyorum ama pek başarılı olamadım. Daha önceki konularda istediğim makroya yakın bi kaç şey buldum ama oradan şekillendirme yapamadım. daha önceki konudan yola çıkarak anlatabilmek adına tasarımsal tarafını da ekte ekledim konu dahilinde yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

Ekli dosyalar

Trilenium

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
Microsoft Office 2019 English
Merhaba,

Öncelikle tablonuzu çok karmaşık bir halde kurmuşsunuz.Excel kullananların genelde yaptığı hatalardan bir tanesi Raporlama ile Veri saklamayı aynı olarak hissetmeleri.

Cari Hesap Kartı başkadır
Cari İşlemler başkadır
Stok Kartı başkadır
Stok İşlemleri başkadır
Fatura İşlemleri başkadır ve tamamen ayrı tablolarda tutulması gerekir. Ki işlemler birbirine girmesin.

Cari Hesap kartından kişiye ait işlemleri görürsünüz, Stok kartı üzerinden yapılan işlemleri görürsünüz ve daha kolay takip edersiniz..

Örnek olması açısından bir tane dosya ekliyorum

253885

Ekli dosyalar

salmanhayirsoz

Salman Hayırsöz
Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Türkçe
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
18-07-2028
Merhaba,

Öncelikle tablonuzu çok karmaşık bir halde kurmuşsunuz.Excel kullananların genelde yaptığı hatalardan bir tanesi Raporlama ile Veri saklamayı aynı olarak hissetmeleri.

Cari Hesap Kartı başkadır
Cari İşlemler başkadır
Stok Kartı başkadır
Stok İşlemleri başkadır
Fatura İşlemleri başkadır ve tamamen ayrı tablolarda tutulması gerekir. Ki işlemler birbirine girmesin.

Cari Hesap kartından kişiye ait işlemleri görürsünüz, Stok kartı üzerinden yapılan işlemleri görürsünüz ve daha kolay takip edersiniz..

Örnek olması açısından bir tane dosya ekliyorum

Ekli dosyayı görüntüle 253885

Merhabalar,

Öncelikle aydınlatma için teşekkür ederim, Burada işlem yapılacak tabloyu kullanacak arkadaşları bu karmaşadan kurtarmak için bir cari kartın seçilmesi ve seçilen kişiye yukarıda bahsetmiş olduğum 1 aylık sabah akşam süt girişi, yem ve malzeme girişi yapılması gerekmektedir. İstenildiğinde de raporlama yapılması istenmektedir. Bu yüzden yardıma ihtiyaç duydum :)

Trilenium

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
Microsoft Office 2019 English
Anladım ben sizi.

Dediğim gibi yaparsanız sorununuzu büyük ölçüde halletmiş olursunuz