BİR DOSYADAKİ TOPLAMI DİĞER DOSYADA HUCREDE GORMEK

BÝR DOSYADAKÝ TOPLAMI DÝÐER DOSYADA HUCREDE GORMEK

Bunu yaptım nasil yaptim tam bilmiyorum ama oldu...yanlız benim elimde bunu uygulamam gereken 20 dosya daha var yanlislikla bulup yaptığım kodukopyala yapistir yapiyorum ama diğer dosyadaki degisiklikler yansimiyor....dosya ekleyemeyeceim ama kodu kopyalayabilirim....yardimci olursaniz sevinirim cok tesekkurler

+'[KARÞIYAKA ÇELİK YATIRIM PLANI.XLS]Sayfa1'!$N$17

mehmett

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010 Türkçe
İlk dosyadaki Toplam'ı seçip kopyalayın. Diğer 20 dosyayı tek tek açıp toplamı görmek istediğiniz hücrede sağ tıklayın, Ã?zel yapıştır ve Bağ yapıştır seçin.

cok tesekkürler.....cok isime yaradi.....aynen dediin gibiymis :hihoho: iyi çalışmalar.....

iyi günler, benim de bir sorum olacaktı

bu bahsedilen işlemi birden fazla dosyada yapmak için; 5 ayrı dosyadan elde edilen verilerin toplamını, bir excel dosyasının satırında görmek için ne yapabiliriz?

mehmett

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010 Türkçe
Verileri alacağınız beş dosya ile Toplam'ı görmek istediğiniz dosya açıkken, Toplam dosyasında toplamı görmek istediğiniz hücreye = yazın, 1. dosyaya gidin ve oradan alacağınız veriyi seçip + tuşlayın, 2. dosyaya gidin ve oradan alacağınız veriyi de seçip + tuşlayın. Bu şekilde bütün dosyalardan alacağınız verileri aralarında + olacak şekilde seçin ve en sonunda Enter tuşlayın. Son veriyi aldıktan sonra + tuşlamanıza gerek yok, direk enterleyin.