Bir dosyayı otomatik açıp etkin yapmak

Excel Vers. ve Dili
Excel2003 Tr
Arkadaşlar, bir word belgesinde çalışıyorken zamanlanan saatte arka planda kalmış olan veya simge durumundaki bir access formunun açılıp etkinleşmesini ve imlecin access formunda herhangi bir alan üzerinde bulunmasını istiyorum. Yani Word belgesinde çalışırken, arka plandaki access formu ön plana, karşımıza çıkacak ve bilgi girişi yapacağız. Bunu nasıl yapabilirim. Yardımlarınızı bekliyorum.

Ayhan Ercan

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365- Türkçe
Merhaba

Alt+Tab Tuş kombinasyonu işinizi görürmü?

Excel Vers. ve Dili
Excel2003 Tr
Sayın Ayhan Ercan ilginize teşekkür ederim. Masa üstünde simge durumunda olan ikiden fazla dosyadan özellikle göreceli olarak access dosyasının açılmasını istiyorum. Alt+Tab ile Manuel olarak mümkün ama bunun program içinde otomatik olması gerekiyor. Alt+Tab tuş kombinasyonunu otomatik çalışabilen bat uzantılı bir dosyaya göreceli olarak access dosyasını aktif hale getirecek bir komut şeklinde nasıl yazabiliriz. iyi çalışmalar

Excel Vers. ve Dili
Excel2003 Tr
Arkadaşlar problemi hallettim . Access veritabanı dosyası içinde makroda tuş gönder eylemine %{TAB} yerleştirdim, oldu . Sayın Ayhan Ercan'a Alt+TAB tuş kombinasyonunu bana hatırlattığı için çok teşekkür ederim. İyi çalışmalar