Bir excel Kitabında diğer excel kitabına Veri Aktarmak Hk.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2007 Türkçe
İyi günler dileği başlamak istiyorum.Benim Bazı Konular Yardımınıza ihtiyaçım var;Örneği: Üzerinde çalışmak da olduğum Excel Kitabındaki bilgilerimin diğer excel kitabındaki bilgiler aktarmak Yani Burada Satır Ve sutun halinde bulunan ve bunları yerlerine göre aktarma lazım bunu için makro kullanmak gerek.Bana yardımcı olacak arkadaşlar Şimdiden teşekkür Ederim Email Adresime Yada www.excel.web.tr yayınlanırsa takip ederek Öğrenbilirim.email adressim:ilker_yenibertiz@hotmail.com

Excel Vers. ve Dili
Microsoft Office 2003
Excel 2003
Merhaba ;
Söylemlerinizden anladığım kadarı ile aşağıdaki şekli ile yapabilirsiniz.

Veri1=Sheets("Çalıştığınız dosyadaki sayfa adı").Range("Veriyi almak istediğiniz hücre adı").Value
Workbooks.Open Filename:="C:\Dosyanızın Kayıtlı olduğu Adres\Dosyanızın Adı.XLS", Password:="Dosyanızda açılış parolası varsa Paralonun yazılacağı yer", WriteResPassword:="Dosyanızda Yazmaya karşı parola varsa poralanın yazılacağı yer" 'Eğer örnek dosya olsaydı bunları anlatması daha kolaydı fakat !!!!

Daha sonrada açtığınız bu dosyayı seçmeniz gerekecek.
Sheets("açtığınızdosyadaki sayfaadı").Range("a" & Worksheets("açtığınız dosyadaki sayfa adı").[a65536].End(xlUp).Row + 1).Value = Veri1

Dosya göndermeden herhalde en iyi bukadar anlatılır.Belkide dosya göndermediğinize pişman oldunuz :D

http://www.excel.web.tr/viewtopic.php?t=18320

Saygılar

Excel Vers. ve Dili
Excel 2007 Türkçe
Konu Hakkında örenk

Arkadaşlar Daha Öncelik Göndermiş Olduğu Ekteki Verilerime Cevap alamadım Şimdi Daha Detaylı olarak yazmayı düşünüyorum.Arkadaşlar Hazırlamış olduğu örnek de Önemli Olan Yerleri işaretledim;Burada Bulunan 2006 Yılı Gider Bütçesi bu Kitap Değil de Başka Kitabı İçinde olması Gerek Ama ben bunu Buraya Koydum ki sizler Buraya nasıl ve ne şekilde aktarılacağını bilin diye duruyor 2006 Yılı Gider Bütçesindeki Koyu renkli olan yerler Benim Hazırlamış Olduğu Tahakkuk Müzekkeresi Verile Emrindeki Kırmızı Yazılı Olan Sayı 2006 yılı Gider bütçesindeki ve Tahakkuk Müzekkeresi Verile Emrindeki Hesap No ile Gelir Kesinti Ay kodu Olan Yerdeki Kodlar 2006 Yılı Gider Bütçesindeki Karşılığı Vardır.Ben Buraya Ayrı Ayrı Yaptığım zaman Aktarımlarında Yapmasın istiyorum.Herhangi bir Konu Hakkında Takılıdığınız Yer Olur Hem Emailme Hemde Ben Günlük Olarak www.excel.web.tr Sitesi takip ediyorum oradan Notlarınız Bakarak Sizler Yol Göstermeye Çalışırım.Şimdinde İlgileriniz Teşekkür ederim Saygılarımla. Email Adresim ilker_yenibertiz@hotmail.com NOT: şifre 1