BİR FAB. AİT PLANLAMA YARDIM LÜTFEN

BÝR FAB. AÝT PLANLAMA YARDIM LÜTFEN

tarihe göre üretim sayfasında yeterli açıklama vardır.

yardımlarınızı bekliyorum lütfen...

levent bey lütfen yardımcı olurmusunuz?

levent bey programı bir incelermisiniz?

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Merhaba dosyanızı inceliyorum fakat programdakiler isimli bir sayfadan bahsetmişsiniz, fakat dosyada böyle bir sayfa mevcut değil.

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
MAKİNADA ÇALIÞANLAR isimli sayfa sanırım programdakiler sayfası olacak. İstediğinizi yapmak mümkün fakat çok zaman alıcı,bu sebeple biraz sabırlı olmanızı rica edeceğim.

haklısınız pardon programdakiler sayfası makinede çalışanlar sayfası olacak. lütfen en kısa sürede yardımcı olursanız sevinirim.

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Dosyanızdaki sayfaları birleştirme imkanı yokmu? çok sayıdaki sayfadan veri almak biraz kafayı karıştırıyor. Ã?rneğin PROGRAMDAKİLER sayfasının D sütununa MAKİNE sayfasının B sütunu taşınıp liste sayfası iptal edilemez mi?

yapılabilir tabiki istediğiniz sayfaları birleştirebilirsiniz. teşekkürler. bide şöyle bir soru soruyum. bu uzatmalar yapıldıktan sonra örneğin 1. makinede 1. haftadaki üretim 6 günde değilde hammadde az geldiği için 3 günde bitse buna görede bir ayar yapabilirmiyiz. yani istediğimiz haftadaki ve makinedeki üretimi sonradan direk müdahale edecek bir sistem olabilir mi. bir yerden o tip ve makine için direk gün girme olayı...

yalnız liste sayfası nasıl iptal edilecek anladım liste sayfasından üretim bilgileri alınarak gün gün uzatma yapılıyor. ama bilgiler bir sayfada toplanabilir. bunda herhangi bir sorun olmaz.

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Sn kenant

Dosyanızda yapmak istediğiniz şey çok kapsamlı bir tasarım gerektiriyor,üzerinde epeyce vakit harcamak gerekli. Bu sebeple bu kadar aceleci davranmanıza bir anlam veremiyorum. Neticede bizler bir işyerinde maaşla çalışan kişileriz,bu forumda sadece bilgi paylaşımını esas alarak sizlere yardımcı olmak amacıyla hizmet veriyoruz, işlerimizden vakit olduğu müddetçe inanın çoğu vaktimizi forumda geçiriyoruz. Kısa çözüm gerektiren sorulara bir kaç dakika içinde bile cevap verilebiliyor. Fakat sizinki gibi vakit isteyen sorularda cevap günler alabilir,bu durumu anlayışla karşılayacağınızı umuyorum.

levent bey

söylediklerinizi anlayışla karşılıyorum. haklısınız. acelem de yok aslında ama bende bir fabrikada tüm gün çalışıyorum açıkcası nete girecek zaman yaratamıyorum. bu yüzden sizden olur yapılabilir yada çok zor gibi yol gösterme beklemiştim. makrolarla bu günlerde yoğun olarak ilgileniyorum ama henüz kendimi bunu yapacak kadar geliştiremedim. visual basic çalışıyorum . bu program için nasıl bir makro yazımı gerekir?
ilginize alakanıza tşk. bu konuda özellikle "levent bey yardım edin" dememin sebebi bu forumdaki en zor soruların tarafınızdan yanıtlandığını bilmem makro yazmada çok iyi olduğunuzu bir çok arkadaşımdan duymamdır.