Bir formdaki Hesaplanmış Değer, başka bir form alanında görüntülebilinirmi?

assenucler

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Ofis 365 TR 64 Windows 11 Home Single Language x64 TR
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
29-05-2025
Arkadaşlar merhaba,

frm Kredi Kartları Form Limitleri formu'nun [Kullanılabilir Limit alanındaki hesaplanmış değeri [Form1 formu'nda nasıl görüntülenir.

Lütfen yanıtınızı bekliyorum. Teşekkürler.

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
2002 türkçe
Sn assenucler;

Bir başka formdan veri alırken deyimin başına "=" işareti yazılmadığında sonucu vermez. :)
=[Formlar]![frm Kullanılabilir Kart Limiti]![Metin13]
Saygılar, İyi Çalışamalar.

beab05

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
Office 2013
Merhaba;
Form1 de kıstas nedir? Diğer formda banka koduna göre geliyor zaten hesaplanmış alan. Form1 de neye göre gelcek? Dinamik olarak mı değişecek? Form1 alt form mu olacak? Eğer banka koduna göre bir kriter olmasaydı direkt olarak o değeri ya yine aynı dsum ile ya da diğer formdaki alanı referans olarak göstererek alırdınız? Bu şekilde soru çok havada kalmış!!??

assenucler

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
29-05-2025
Yanıt

Sn. beab05;

Biliyorsunuz, sizin ve Sn. Modalı'nın yardımı ile frm Kullanılabilir Kart Limiti formunun harcamalar alanının değerini DSum fonksiyonu ile bulmuş ve kullanılabilir limiti hesaplamıştık.

Daha sonra aynı konunun altına ek olarak yazdığım konu sanırım gözünüzden kaçtı. Ben de meramımı yeni konu başlığında kısaltarak yazınca açıklamam yetersiz kaldı.

frmKartlar form' undan veri girişi yaparken seçtiğim bankanın Kullanılabilir Limit'ini metin20 metin kutusunda banka kod kriterine göre (frm Kullanılabilir Kart Limiti formundan yararlanarak) görmek istiyorum.
Ama sizin uygun göreceğiniz bir yöntem de olabilir. Sizce hangisi uygunsa o olsun.

Bizim gibi amatörler, sorunu yaşadıkça sizlerin katkısıyla öğrenmeye çalışıyor, hocam.

Sn. ayhan2122;

Sizin kodunuzu "=" koyarak girdim #Ad? iletisi veriyor. İlginiz ve kısa süredeki yanıtınız için size de teşekkürler.

Sevgiler.

beab05

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
Office 2013
Merhaba;
Çok alel-acele yaptım yanlış olduğunu sanmıyorum ama belki formul hatası yapmış olabilirim..

assenucler

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
29-05-2025
Teşekkür.

Sn. beab05;

Kütüphanemde 3 access kitabı var. İnanım bu siteden ve sizlerden öğrendiklerim hepsinden değerli ve uygulamaya dönük oluyor.

Süpersiniz. Sağolun.

Sevgi ve saygılar.