Bir formdaki toplam sonuçlarını, diğer formda nasıl gösterebilirim?

assenucler

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Ofis 365 TR 64 Windows 11 Home Single Language x64 TR
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
29-05-2025
Değerli forum dostları ve hocalarım;

Ekteki dosyada AlacakTakip ve Şahıslar adında iki form var. AlacakTakipFormu altbilgisinde "Borç Toplamı, Ödeme Toplamı ve Kalan Toplamı" 3 adet metin kutusu bulunmaktadır.

Benim yapmak isteyim de yapamadığım şu...

AlacakTakipForm'unun 3 metin kutusundaki toplamı, Şahıslar adındaki formun metin kutularında gösteremiyor olmamdır.

Bu konuda değerli katkı ve yardımınızı, mümkünse dosya üzerinde yapmanızı rica ediyorum.

Sevgi ve saygılar.

Excel Vers. ve Dili
Access 2003
Ben acele ile şöyle bir yöntem bujldum. Bir seçme sorgusu aracığı ile toplamları aldırıp bunu bir altformla (gizli bir alt form tabii) ana form üzerine getirdim. Tabi bu arada kişiye göre süzdürdüm. Bu alt form üzerinden de sizin metin kutularınıza değerleri aktardım. Yalnız bunu yaparken nz fonksiyonunu kullanmadım. Siz artık onu halledersiniz. Bu şekilde veri alınca nz fonksiyonunun kullanımı değişiyor. Ben de onu çok iyi hatırlayamdım. Arşivdeki örneklere bakmak lazım. Buna benzer bir sıkıntımı Yeni54 arkadaşımız çözmüştü. O mesajı bulursanız buradaki nz kullanımı ona benziyor. Onu yapmazsanız doğal olarak herhangibir girdi olmadığı durumda hata dönderiyor. Mutlaka halledilmeli.. Kolay gelsin.

Excel Vers. ve Dili
MS Office 2010 Pro Türkçe
Sayın mehmetdemiral,

Alt formla çözülmüş bir sorunu neden formu tekrar gizleyerek ve verileri metin kutusuna taşıyarak çözmeye çelışıyorsunuz. Amaç sonucu görmek değil mi?

İyi çalışmalar

assenucler

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Ofis 365 TR 64 Windows 11 Home Single Language x64 TR
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
29-05-2025
Merak ettim.

Sn. modalı ve Sn. mehmetdemiral hocam;

Günaydın. Gününüz aydın, neşeniz ve sağlığınız yerinde, her şey gönlünüzce olsun.

İlginiz ve yanıtınız için teşekkürler.

Bu arada, Sn. modalı'nın başka çözüm için neyi önerdiğini, bilgisizliğimi mazur görün anlayamadım.

Başka bir çözüm şekli ne? Merak ettim...

Sevgi ve saygılar.

Excel Vers. ve Dili
Access 2003
Sevgili Modalı.. Belki size komik geldi ama ben özellikle arkadaşın mevcut metin kutularına veriyi göndermek istedim. Direkt olarak kodla siz bunu yaparsınız ama ben kolayıma böyle geldiği için - biraz da uykulu bir anımda- böyle bir çözüm buldum. Dikkat ederseniz nz konusunu da halledemedim çünkü uykum gelmişti. :)))

Excel Vers. ve Dili
Access 2003
Bu arada... Sevgili assenucler .. Nz fonksiyonunu alt formun veri aldığı sorguya uygularsan sorun çözülür bence.. Kolay gelsin.