Bir hucrede rakamla-yazi ayni anda ve 4 islemde kullanilsin

:eek: Degerli arkadaslar ben bir hucre icine ornegin 3,0KN/m2 (3 kilonivtonmetrekare..galiba:) yazilmasini istiyorum.
Dikkatinizi cekmek istedigim konu sunlar ;

1- KN/m2 , karesinin m'nin uzerinde olmasi (normal yazilarda yazi ozelliginden superscript le yapiliyor fakat hucre degiskeninden yapamiyorum.

2- 3,0KN/m' yi ayni zamanda dort islemde kullanmak istiyorum.yani sadece tekst olmasin. 0,0" m" --->5,0m gibi yazmak istesem oluyor ama bolum ve kareli olmuyor.

Bilgisi olan varsa beni bu konuda bilgilendirirse sevinirim.

Bu siteyi bulduktan sonra Exce bende biraz bagimlilik yapmaya basladi :D

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Bunu hücre biçimlendirme ile kolaylıkla yapabilirsiniz. Bende Türkçe versiyon olduğu için Türkçe yazmak durumundayım. İngilizce anlatımında sanırım bir arkadaşımız yardımcı olacaktır. Hücreyi biçimlendirme de işlem sırası şöyledir.
1-Biçimlendireceğiniz hücreyi seçin
2-Mouse nin sağ butonuna basın
3-"Hücreleri biçimlendir" seçeneğini seçin
4-Çıkan pencerede sayı sekmesindeki "isteğe uyarlanmış" seçeneğini seçin
5-Textboxa "Genel K\n/m²" şeklinde biçimlendirmeyi yazın. ("²" kare işaretinin kısa yolu alt+0178)
Ayrıca aşağıdaki resmi ve örnek dosyayıda inceleyin.
Bu siteyi bulduktan sonra Exce bende biraz bagimlilik yapmaya basladi
Bu sitemizde yaşanan genel bir durumdur maalesef tedaviside yok :D

Aciklamalarin icin cok tesekkur ederim size ama bunlarin hicbiri bende calismadi.
galiba Standaard k\n/m2 (\ /) karakterlerini tanimiyor.Yanlis degerler girdin diyor.

ornegin 5,0m yaptigim zaman bunu istedigim gibi kullaniyorum
isin ilginc olani alt+0178 kare isaretini yazmali hatta alt+0128 de euro isaretini yazmali ama hicbirini yapmiyor. :eek:

Bunlarin kapali olabilecegi bir ayar yeri varmi acaba.

TESEKKURLER

Excel Vers. ve Dili
Excel 2002 TR
Genel'den sonraki kısmını tırnak işaretleri içinde yazmayı deneyin
Karakter kodlarınıda Excel menülerinde ekle>simge menüsüne girerseniz seçtiğiniz karakterin kodu alt kısımda yazar, daha sonra alt tuşuna basılı iken bu kodu yazmalızınız. Kolay gelsin.

Cok tesekkur ederim arkadaslar.Sonunda oldu.
Yaptigim hata su idi kare isaretini daha onceden sembollerden iceri (calistigim sayfaya) almadim ondan oldu.kare isaretini ALT+00B2 ile yaziyor. :hiho: