BİR HÜCRE İÇERİSİNDEKİ ARANILAN KELİMEDE SONRAKİ KI

BÝR HÜCRE ÝÇERÝSÝNDEKÝ ARANILAN KELÝMEDE SONRAKÝ KI

Ã?RNEÐİN BİR HÜCRE İÇERİSİNDE "ANKARA İSTANBUL İZMİR MANİSA ADANA" YAZIYOR BENİM İSTEÐİM ARADIÐIM KELİME İZMİR OLSUN VE İZMİRDEN SONRAKİ YANİ ADANA VE MANİSA YI KESİP FARKLI HÜCRELERE YAPIÞTIRABİLİRMİYİM ÞİMDİDEN TEÞEKKÜRLER...

VERİ menüsünü açın METNİ SÜTUNLARA DÃ?NÜÞTÜR tıklatın.SİHİRBAZI takip edin amacınıza ULAÞIN

Excel Vers. ve Dili
Excel 2002 TR
sn. spilavcı'nın önerisinin işinizi görmesi lazım.
Formülle uzun cümleden istediğiniz kısmı başka hücreye alabilirsiniz ama cümlenin bulunduğu hücrede değişiklik yapamazsınız. Yani A1'de cümle, a2'de aranan kelime olmak üzere aşağıdaki gibi bir formül yazabilirsiniz.

=SAÐDAN(A1;UZUNLUK(A1)-BUL(A2;A1;1)-UZUNLUK(A2))

Excel Vers. ve Dili
Excel 2002 TR
@spilavcı benim yazdığım formül parçaal ilede yazılabilirdi, soldan,sağdan, parçaal kullanımı birbirine çok yakın fonksiyonlar. ancak qyıldırım66'nın sorusunda belli bir kelimeden sonrasını almak istediği için bu şekilde yazdım fonksiyonu. sizinkinde şu hali ile hangi karakterden sonrasını parçalamak istediğini saymak gerekir..

aslında ilk verdiğiniz cevap en doğrusu ama nasıl ve nerde kullanacağını bilmediğimiz için @yıldırım66'nın her şeklini vermiş olduk beraberce. teşekkürler.