BİR HÜCRENİN İÇERİĞİNDEKİ DEĞERİ BİR DEĞİŞKE

BÝR HÜCRENÝN ÝÇERÝÐÝNDEKÝ DEÐERÝ BÝR DEÐÝÞKE

MERHABALAR SİTENİZİ ÇOK BEÐENDİM..BENİM SORUM A1 HÜCRESİNDEKİ BİR SAYIYI VAR BEN BU SAYIYI Ã?RNEÐİN "K" DEÐİÞKENİNE ATAMA VE BAÞKA HÜCRELERDE BU DEÐİÞKENİ KULLANMAK İSTİYORUM AMA Bİ TÜRLÜ OLMUYOR YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM BAÞARILAR....

Excel Vers. ve Dili
Excel 2002 TR
sayfa aktif sayfaise
K=cells(1,1)

veya
değilse
K=worksheets("sayfaismi").cells(1,1)

Excel Vers. ve Dili
Excel 2002 TR
ben makro kodlarından bahsediyorsunuz sandım.
sayfa içinde değerin olduğu hücreye gidin,
Insert>Name>Define (ekle>ad>tanımla) ile o hücreye "K" ismini verin, daha sonra istediğiniz hücrede =K yazdığınızda bu hücredeki değeri verir.

Çok teşekkür ediyorum.. biz anlaşamadık galiba ben hücrenin ismini değiştirmek istemedim...Benim amacım bildiğimiz k:=k+i bu formülü makro kullanmadan excelde yapmak istiyorum .. böle bişey mümkünmü daha doğrusu mümkün ama ben hatırlayamıyorum... mesela a1 hücresinde bir sayımız var ve ben her seferinde b1 hücresine bir sayı girdiğim zaman b1 deki sayıyı otomatik olarak a1 deki sayıya eklesin ama ben sayıyı herseferinde b1 girmek zorundayım dolayısıyla a1 içeriğindeki sayıyı bir değişkene atamam gerekiyor ama olmuyor işte...

X

xxrt

Misafir
YILDIRIM66' Alıntı:
ama ben sayıyı herseferinde b1 girmek zorundayım dolayısıyla a1 içeriğindeki sayıyı bir değişkene atamam gerekiyor
Sizin anlatmak istediğiniz konuya
danersin' Alıntı:
Insert>Name>Define (ekle>ad>tanımla) ile o hücreye "K" ismini verin, daha sonra istediğiniz hücrede =K yazdığınızda bu hücredeki değeri verir.
Tam cevap vermiş.
Bir Hücre Belirleyin
ekle>ad>tanımla ile o Hücreye Katsayı veya "k" harfi ile adlandırın.
B1 Hücresinede aynı yol ile "s" adı verin.

İstediğiniz bir hücrede =k*s dediğinizde;
A1 ile B1 Hücresindeki değerleri çarpmış olursunuz..
Sanırım anlaşıldı..

A1 ve B1 hücresindeki sayıları çarpmam için bu hücrelerin isimlerini değiştirmem gerekmez sanırım.Benim isteğim sadece a1 hücresine girdiğim sayıların b1 de toplanması yani a1=a1+b1 bunu nasıl yaptırabilirim....

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Benim isteğim sadece a1 hücresine girdiğim sayıların b1 de toplanması yani a1=a1+b1 bunu nasıl yaptırabilirim....
B1 hücresine kendi hücresindende veri alacak şekilde formül koyamazsınız bu durumda döngüsel bir başvuru oluşur. Başka bir hücrede =A1+B1 şeklinde yazarak toplatabilirsiniz.

Excel Vers. ve Dili
2010 - Eng
B1=1 ise A1 = A1 + B1
yineleterek soru çözmek istiyorsanız kaç kez yineletmek istedğinizi yazarsınız olur
Araçlar>Seçenekler>Hesaplama>Yineleme