BİR KAÇ KISTASA VE TARİH ARALIĞINA GÖRE OTOMATİK BULMA

BÝR KAÇ KISTASA VE TARÝH ARALIÐINA GÃ?RE OTOMATÝK BULMA

Soru Þu firma transformatör imal ediyor ve projesine göre a ,b ve c bölümünün ağırlıkları geğişiyor.

Amaç: bir tabloda MARKASI,GÜCÜ,GERİLİMİ,TÜRÜ(H veya N olabilir) BAÞLANGIC TARİHİ,BİTİÞ TARİHİ,A AÐIRLIGI B AÐIRLIÐI C AÐIRLIÐI başlıkları var tabiki bunlara ait bilgilerin yer aldığı bir tablo var (liste var)

diğer sheet te yada aynı sheet de uygun bir yerde bir formun var bunları açılır listeden seçiyorsun ve A,B C ağırlıklarını otomatik getirmesi gerekiyor.

Ben bunu tabloya yeni 2 sütün ekleyerek 1 sütünda tüm gerekli olanları birleştir komutuyla birleştirdim 2.yeni sütüna da formda girdiğim tarihi tablodaki (Başlangıç tarihi ile bitiş tarihi arasında olanları ) buraya 1 yazdırdım olmayanlara 0(sıfır) yazdırdım
formdada seçtiklerimi birleştirdim son olarak da en sağına 1 ekledim buraya kadar hepsi düzgün çalıştı .Ancak birleştirilmiş kodu ara yukarıdan deyince(ARA komutu ile) düzgün çaılşmadı yanlış bilgilerin ağırlıklarını getirdi.

Bu kolayca nasıl yapılır.birleştirdiğim değerler arasında sayı değer leride var .Yoksa birleştirilmiş karakterleri convert mi etmeliyim
Þimdiden teşekkür ederim.
Bunun cevabını bilen exceli biliyodur yahu :hihoho: