Bİr Metİn Kutusu Kullanarak ÜÇ Ayri Tabloya Kayit Yapmak

Excel Vers. ve Dili
2007
ArkadaŞlar Be Bİr Formdakİ Bİr Adet Metİn Kutusundakİ Verİyİ ÜÇ Ayri Tabloya İlİŞkİlİ Alanlara Kayit Etmek İstİyorum Nasil Yapabİlİrİm Mesela ÜÇ Tablomda Ayni Fİrma Dİye Alanlar Var Bİr Formdakİ Metİn Kutuma YazdiĞim Fİrma İsmİ Bu ÜÇ Ayri Fİrma Alanlarinda Kayitolmasini İstİorum

Excel Vers. ve Dili
MS Office 2010 Pro Türkçe
Sayın sweeter46,

Kodla olur ama inanın gerek yok. Veritabanı mantığında bir veriyi üç ayrı tabloya kaydetmeye gerek yok (Anahtar ve ilişkili alanlar dışında).

Araçlar menüsünden çözümlemeyi seçerseniz access size fazladan kaydedilmiş alanları bulur.

İyi çalışmalar

Excel Vers. ve Dili
2007
saol teşekkür birde

Ya Modali ArkadaŞim GeÇenkİ Cevabimada Sen Cevap VermİŞtİn Saol Yardimlarin İÇİn Ben Bu Acces Yenİ BaŞladim GeÇen Sorgu İle İlgİlİ Sorumada Cevap VermİŞtİn. Text Kusuna Aktarmayi Aslinda Yapmak İstedİĞİm Şu Benİm İkİtane Tablom Var Bİr Fatura Kayit İkİncİsİde BorÇ Ödemelerİ Burdakİ Toplam BorÇtan Toplam Ödemeyİ ÇikartacaĞim Ama Varsayalim Fatura Kayita Kayit Yapip Ödeme Tablosuna Kayit Yapmayinca Hata Verİyo SonuÇ Olarak Şİrket Ödeme İŞlemİ GerÇekleŞtİrdİĞİnde ÇaliŞiyo DİĞer Tabloda Şİrkete Aİt Kayit Olmayinca Sorun Oluyo Zaten HerŞeyİ Sİldİm Tablolarim Hazirladim İstersen Bİ ÖrneĞe Bakarmisn Yapilmasi Gerekn

FaturaborÇkayit Tablosundakİ Fatura Mİktarlari Toplanip Ödeme Tablosundakİ Toplam BorÇtan Çikarilacak Ama Bu Sorgulama GeÇen YolladiĞin Örnektekİ Formdakİ Bİr Text Kutusuna Gİrİlerek Olucak
Bu Konuda Yardimci Olrsan Çok Sevİnİem