BİR SATIR VEYA STUNDA BULUNAN AYNI DEĞERDEKİ SAYILARI REN

BÝR SATIR VEYA STUNDA BULUNAN AYNI DEÐERDEKÝ SAYILARI REN

SELAM ARKADAÞLAR HENÜZ KAYDOLDUM. BİR SORUM OLACAK.EXCEL'DE BİR SATIR VEYA STUNDA BULUNAN AYNI DEÐERDEKİ SAYILARI (ONLAR HATTA YÜZLERCE)RENKLENDİRMEK İSTİYORUM. Ã?RNEÐİN: STUNDA 100 ADET RAKAM VAR A:1 den A:100 e KADAR. BU SAYILAR 10, 10, 10, 55, 50, 44, 44, 44, 44, ............ VESAİRE. BU STUNDAKİ AYNI DEÐERDEKİ SAYILARI BASİT BİRÞEKİLDE OTOMATİK OLARAK RENKLİ OLARAK GÃ?RMEK İSTİYORUM. BİR BİRİNE DENK OLMAYAN SAYILAR YİNE SİYAH OLARAK KALSIN. HAA TABİKİ BEN BU EÞİT SAYILARI SONUNA VİRGÜLLE BAÞKA SAYI EKLEYİP EÞİTLİÃİ BOZACAÐIM Ã?RNEK A:1 HÜCRESİNDEKİ "10" SAYISI İLE A:2 VE A:3TEKİ 10 SAYILARI EÞİT. EÞİTLİÃİ BOZMAK İÇİN A:1 HÜCRESİNDEKİ "10" SAYISININ SONUNA (10,01) YAZACAÐIM.. ZANNEDERSEM SORUM NET OLARAK ANLAÞILMIÞTIR. BANA ACİL OLARAK BUKONUDA YARDIM EDECEK ARKADAÞLARA ÞİMDİDEN ÇOK TEÞEKKÜR EDERİM...

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Merhaba

İstediğinizi koşullu biçimlendirme ile kolayca yapmak mümkün fakat,çok sayıda renk kullanamazsınız,en fazla 3 renk olur,böyle bir uygulama isterseniz bir örnek dosya göndereyim. Daha fazla renk için ise mutlaka bir makro yazmak gerekir.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2002 TR
Bende Sn. balca'nın kodları üstünde biraz değişiklik yaptım, benim hoşuma gitti netice:)

Excel Vers. ve Dili
Excel 2002 TR
colorindex'e atamak için bir sayaç koydum. random yada sabit başlatabilirdim sayacı ama bu şekilde başlatmak daha iyi geldi. dolayısı ile ilk sefer boyadığı renkler hoşunuza gitmezse bir defa daha çalıştırıp farklı bir sayı girerek değişik şekilde boyamasını sağlıyor.

Hüseyin

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010 - Türkçe
Sayın profesor01,
Foruma hoşgeldiniz.
Yazılarınızı tamamı BÜYÜK HARF şeklinde değilde normal yazı olarak yazarsanız memnun olurum.

Saygılarımla

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Bu konu biraz rağbet gördü,bir örnekte benden.

hepinize çok teşekkür ederim. istediğim cevabı almış bulunuyorum. ilgi ve alakanızdan çok memnun kaldım. benimde sizler için cevaplayacağım bişiler olursa yardımcı olurum... başarılar..............

Excel Vers. ve Dili
Excel 2002 TR
leventm,
Bu konu biraz rağbet gördü,bir örnekte benden
Bundan sonra bol bol profesör, ordinaryus vs nickli üyeler olabilir, bir soruya bu kadar cevap gelince.. :hiho: :hiho:

profesor01,

benimde sizler için cevaplayacağım bişiler olursa yardımcı olurum..
Uzmanlık alanınızı belirtmemişsiniiiz. :agla: :agla: :hiho:
(Alınırsanız, çok alınırım)

konu baya renkli umarım biraz da ben renklendirebilirim....:)

fazla ustaca değil ama buda satır renklendirme
d sütununa girilen sayı 1-16 ya kadar tanımlı hali
:)

Arkadaşım! "profesor01" sadece bir takma ad dır. Ben de sitenin tanıdığı bu hakkı kullanarak bu nick'i seçtim. Bu benim profesor olduğum yada olmadığım anlamına gelmez. Ayrıca, kişilerin birilerine yardımcı olma şuurunu baltalamaya hakkınız olmadığı kanaatindeyim. Yinede gale alıp sizinde bir kaç cümle yazmanız hoş oldu doğrusu. Saygılarımla........

Alındığınıza üzüldüm (Þahsen)
Bizinki sadece şaka idi.. Biraz renklendirmek günün stresini atmak..

Yanlış anlaşıldıysak Ã?ZÜR dilerim..

Saygılarımla

Balca kardeşim, kesinlikle alınmadım bunu bilmenizi isterim. Fakat ben ve benim gibi bu siteye yeni üye olanlar için bu tür durumlar çekimserlik kazandırır. Saygılar sunuyorum. Teşekkür ederim.