bir sütündaki bilgileri başka sheetteki satırlara atayab

herkese selam. ben foruma yeni katıldım.

benim 1000 satırlık bir ürün kontrol listemvar. I sütünunda kontrol tarihleri mevcut. haliyle tarihler farklı farklı. ben aynı tarihleri süz komutuyla seçip kopyala yapıştırı uygulayarak başka bir forma alıyorum.
hemen çıktıya gönderdiğim için takip sıkıntısı seçiyorum.

ben aynı tarih bilgilerini içeren satırların içeriklerini 15 satırlık formuma otomayik olarak atayabilirmiyim.aynı zamanda atadıktan hemen sonra çıktısını almam gerek.

Edit xxrt:"lütfen Yardım" Başlığınız "bir sütündaki bilgileri başka sheetteki satırlara atayabili-" olarak
Sayfasından alınarak değiştirildi.

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Merhaba,hoşgeldiniz.

ben aynı tarih bilgilerini içeren satırların içeriklerini 15 satırlık formuma otomayik olarak atayabilirmiyim.aynı zamanda atadıktan hemen sonra çıktısını almam gerek.
Elbette bu istediklerinizi yapmak mümkündür. Bunun için bir makro yazılabilir. Fakat mevcut dosyanızın bir örneğini eklerseniz, verilecek örnekleri kendi dosyanıza adepte etmekte sıkıntı çekmezsiniz. Ã?rneğinizde ana liste ve süzme sonucu verilerinizin kaydedileceği tabloyu vermeniz uygun olacaktır.

NOT:Lütfen sorunuzu tanımlayıcı başlıklar seçiniz.

aynı sütündaki tarih bilgilerini başka bir sheeteki süt

teşekkür ederim.

çalışma sayfamda zaten yazılmış bir macro var(ben yazmadım) ben sadece üstünde bir takım değişiklikler yaptım macro bilgim zayıf olduğundan.bir macroyu yazamadım. dosyayı gönderiyorum yardımlarınız için şimdiden teşekkürl

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Ekteki örneği inceleyiniz,ayrı bir userform oluşturarak işlemi gerçekleştirdim.

çok teşekkür ederim denedim güzel olmuş bilginize sağlık.
yine bir sorum daha olacak kafanızı şişirdim biliyorum.
yazdığınız macroda tarih bilgilerini girdikten sonra forma atama yapıyor.buda güzel fakat macro bana sormadan verileri en küçük tarihten başlayarak otomatik olarak çıktıya gönderebilirmi.yada girilen tarihten sonrasını..
:oops: :dua:

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Otomatik olarak yazıcıya gönderen bir örnek hazırladım inceleyin. Çalıştığım pc de yazıcı olmadığı için çok sağlıklı deneme yapamadım. Bir aksilik olursa tekrar bildirirseniz gerekli düzeltmeyi yaparız.

yazıcıya gönderiyor fakat giridiğim tarih verisini diğe

yazıcıya gönderiyor fakat giridiğim tarih verisini diğer sheetteki date hücresine atamıyor. ayrıca ilk seçenekte forma aktar ve yazdır bölümünü.

ikiye ayırıp önce değerleri ata sonrada yazdır adında iki buton ekleyebilirmiyiz.
ayrıca sizleri çalışmalarınızdan dolayı tebrik ederim.herşey mükemmel
bizim gibi acemiler için yaptıklarınız bizim için bulunmaz bi fırsat.
kolay gelsin :hey:

form ektedir.

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Ekteki örneği inceleyiniz,gerekli düzeltmeleri yaptım,eğer bir hata görürseniz lütfen bildirin.

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Ekteki örneği inceleyiniz,gerekli düzeltmeleri yaptım,eğer bir hata görürseniz lütfen bildirin.

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe

teşekkürler macro çalışıyor fakat otmatik çıktı almada bir sorun var.ben çözemedim. otomatik çıktı al dediğimizde en küçük tarihten başlayarak aynı tarih verilierini bulup forma atadıktan sonra çıktı alması gerek.

Kodumuz bu şekilde çalışmıyor.

Private Sub CommandButton3_Click()
On Error Resume Next
Sheets("Boya Kontrol").Select
Sheets("Boya Kontrol").Range("A8:C21").ClearContents
c = 0
sat = 0
Sheets("Boya Kontrol").[k1] = Now
Sheets("Boya Kontrol").[k2] = 1
For a = 8 To Sheets("Kontrol Listesi").Cells(65536, 2).End(xlUp).Row + 8
c = c + 1
Sheets("Boya Kontrol").Cells(c + 7, 1) = Sheets("Kontrol Listesi").Cells(a + sat, 2).Value
Sheets("Boya Kontrol").Cells(c + 7, 2) = Sheets("Kontrol Listesi").Cells(a + sat, 3).Value
Sheets("Boya Kontrol").Cells(c + 7, 3) = Sheets("Kontrol Listesi").Cells(a + sat, 4).Value
If c / 14 = Int(c / 14) Then
c = 0
ActiveWindow.SelectedSheets.PrintOut Copies:=1
Sheets("Boya Kontrol").Range("A8:C21").ClearContents
Sheets("Boya Kontrol").[k2] = Sheets("Boya Kontrol").[k2] + 1
End If
Next a
ActiveWindow.SelectedSheets.PrintOut Copies:=1
End Sub

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Sorunuzdan ne demek istediğini anlayamadım. yukarıdaki makro tarih ayrımı yapmadan tüm verileri önce aktarıyor,sonra yazıcıya gönderiyor.
otomatik çıktı al dediğimizde en küçük tarihten başlayarak aynı tarih verilierini bulup forma atadıktan sonra çıktı alması gerek.
en küçükten başlayarak aynı tarih verilerini bulmasının anlamını çıkaramadım. Biraz daha ayrıntılı bilgi verirmisiniz.

özürdilerim tam olarak anlatamadım.
en küçük tarihten başlayarak örneğin en küçük tarihimiz 09.02.2005 bu tarihten başlayacak ve 09.02.2005 verisini içeren değerleri bulup forma atamak.bundan sonrada 09.02.2005 tarihinden daha büyük tarihleri (11.02.2005 gibi)bulup otomatik yazdırmak.
umarım anlatabilmişimdir.
aynı tarihler farklı satırlarda olabiyor.

10.02.2005
11.02.2005
15.02.2005
09.02.2005
11.02.2005
09.02.2005
gibi bu satırlardaki aynı tarih değerlerini forma atamak ve yazdırmak.