bir tabloda birden fazla grafik türü

Excel Vers. ve Dili
Office Excel 2003 Tr/İng.
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
03.01.2019
Dostlar merhaba.Mevcut bilgilerimin tıkandığı bir noktada yine bilgilerinize ihtiyacım var.Umarım anlatabilirim sorunumu, şimdiden bağışlayın.
Yapmak istediğim bir tablodan grafik oluşturuken örneğin ekteki dosyada olduğu gibi grafik için bir tek grafik türünü seçebiliyoruz ancak benim istediğim bir grafik içinde birden fazla grafik türü olabililir mi? yani ekteki gibi iki serinin olduğu tablonun serilerini ayrı grafik türü olarak ancak tek bir grafik sayfasında birleştirebilir miyiz? mesela bir veri serisini Sütun diğerini Çizgi grafik olsun ama aynı Grafik kartı içinde?
Bu mümkün müdür acaba?
Değerli görüşleriniz için şimdiden teşekkür ederim.
Saygılarımla.

Merhum İdris SERDAR

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Excel, 365 - İngilizce
Pratik bir çözüm: (İngilizceleri ile anlatacağım.)

1. Line grafiği seçin ve Edit / Copy deyin.

2. Column grafiğini seçin ve Edit / Paste / Special /Formula (All da diyebilirsiniz) / OK deyin.

3. Chart Type / Custome Types'tan Line - Columns on 2 Axes'i seçerek Ok deyin.

4 Chart'ın makyajlanmasını artık siz yaparsınız.

Buna göre dosyanız ekte.

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
Office Excel 2003 Tr/İng.
03.01.2019
Sayın Yutrtaş verdiğiniz cevap için çok teşekkür ederim.Valla sayenizde bir tuğla daha yerleştirdim binaya...Emeğiniz çok fazla bu binada teşekkürlerimi ve saygılarımı sunuyoruz size!
Sevgilerimle.

Excel Vers. ve Dili
Office Excel 2003-2007
selamlar,

Ekli dosyayı açılmıyor.Yardımcı olursanız sevinirim.

Teşekkürler

assenucler

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Ofis 365 TR 64 Windows 11 Home Single Language x64 TR
29-05-2025
Sayın yurttas,

Günaydın.. İyi haftalar..

Katkınız için teşekkürler..

Sevgiler.

Excel Vers. ve Dili
Office 2010 İngilizce
Merhaba arkadaşlar,

Ekli dosyamda bir grefik oluşturmaya çalışıyorum ama istediğim gibi olmadı, yardımlarınıza ihtiyacım var.
Amacım,

1) Dosyada göreceğiniz üzere toplam tutarlar üzerinden bir trent (ort ft vade) yaptım ama günler bir sağa kayarak geliyor, nasıl hallederim.
2 ) Birde ödeme vade için bir trend yapmak istiyorum.

Excel Vers. ve Dili
Office 2010 İngilizce
Ben 1. sorumu hallettim.
Aynı chart üzerinde 2 yada daha fazla tane trendlinı nasıl gösterebilirim öyle birşey mümkün mü? Dosyamda göreceğiniz üzere bölümler bazında kaç gün vade ile satın alma yaptığım tutarları bar olarak, ortlama günlerinide trend olarak chart da gösteriyorum.
Soru1:Chart üzerinde toplam satın alma vadesinide (48 gün) gösterebileceğim bir trendline daha yapmak istiyorum.
Soru2: Aynı chart üzerinde bölüm bazında ödeme vadelerini ve onlarında toplam ödeme vadesini (60 gün)gösterecek ayrı ayrı iki tane trenline yapılabilinir mi?

Ekli dosyalar