bir tablodan aynı tarihleri kapsayan satırları alabilmek

bir çalışma sayfasında hücrelerden birine yıl, diğerine ay girdiğimde başka bir sayfada bulunan tablodan bu tarihi kapsayan verileri almak istiyorum. En pratik şekilde bunu yapmak için ne yapmalıyım? yada makro felan kullanmak şartmıdır yani formüllerden farklı bir yöntem?
ekte tablodan bir kesit aldığım dosyayı koydum, yardımcı olmak isteyenler inceleyebilir. şimdiden teşekkürler.

teşekkür

zafer bey ilginize teşekkür ederim, vermiş olduğunuz linkte özet tablo uygulamasını inceledim ama sanırım bu benim istediğim şey değil, yada bu özet tablo fonksiyonunu daha gelişmiş biçimde kullanmak gerekiyor. Bunun bir yolu varsa tabi, zira linkte anlatıldığı kadarıyla benim işimi göremez.

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Sayfa2 ye girdiğiniz tarih ve ay, sayfa1 deki hangi verilerle mukayese edilecektir.

AÇIKLAMA

sevgili arkadaşlar, sormuş olduğum soruyu daha açıklayıcı olması için değiştirdiğim, yani yenilediğim örnek dosyayla birlikte tekrar gönderiyorum. sanırım daha öncesinde ben problemimi tam anlatamadım umarım bu daha açıklayıcı olmuştur. yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

sayın leventm sayfa1 deki kıdeme teşvik hak etme tarihleri ile 3,5,10,15 yıl diye devam eden sütunlardaki verilerle

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Ektei dosyayı inceleyin. Çözüm pratik olduğu için makro ile yapılmıştır.

ÇOK TEÞEKKÜRLER LEVENTM BU DOSYA İÞİMİ GÃ?RECEK BİRAZ GELİÞTİRİNCE DAHA DA GÜZEL OLACAK. SAÐOL.....