Bir tablodan başka bir tabloya seçimli ve sıralı veri çekmek

Excel Vers. ve Dili
2013 , Türkçe
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
14/03/2023
merhaba ,

"özet" sayfası ana verilerin olduğu tablo. "özet" sayfasından Sayfa3 e verileri filtrelereyek ve sıralı halde getirmek istiyorum. ama bunu yaparken 3 nokta var ;

birincisi; Sayfa3 de J23 hücresine "Özel durum seçimi" açılır listesi koydum, ama şu an verilerin tamamı geliyor listeye, bu açılır listeye özet sayfası D sütunundaki değerlerin tekrarsız şekilde gelmesini istiyorum ki seçim kolay yapılabilsin,

ikincisi; Sayfa3 J23 de Özel Durum seçildiğinde "özet" sayfasından Sayfa3 e sadece o özel duruma sahip satır bilgilerinin gelmesini istiyorum, eğer Sayfa3 J23 de herhangi birşey seçilmemişse; tüm veriden toplam risk puanı sıralamasında yüksek düşüğe doğru sıralı halde gelecek.

Üçünsü;

verilerin filtrelendikten sonra (veya herhangi bir filtre seçilmemiş olsa da) Sayfa3 e Toplam Risk Puanı en yüksekten düşüğe göre sıralanarak gelmesini istiyorum (Toplam Risk puanı eşit olanlar karışık veya alfabetik olarak sıralanablir, problem değil). Eğer gelen satır sayısı mevcut formatı aşıyorsa fazlası gelmesin (zaten onu tablo boyuyla ayarlayabiliriz), eksik kalıyorsa da boş gelsin.

Aslında ben A29 a bir formül yazdım ama toplam risk puanı 100 e eşit 11 değer olduğu için sanırım sayfa3 A sütununa hep aynı ürün bilgisi geliyor, sıralı getiremiyorum, şimdiden teşekkürler.

Ekli dosyalar