Bir Tablodan Diğer Bir Tabloya Kayıt

Ek deki veri tabanında Müdürlük, Eğitim Şefli, Tedarik Şefliği diye iki tablom var. Sistem Şu şekilde çalışıyor. Evrakların %80 Müdürlüğe geliyor. Bir kısmı kendinde kalıyor. Bir kısmı Eğitim ve Tedarik şefliğine gidiyor ve orada tekrar kayıt altına alınıyor. Aynı zamanda Eğitim ve Tedarik şefliklerinede ayrıyetden dışardan gelen kayıtları alabiliyor. Sorum şu Müdürlüğe gelen kayıtları ilgili şefliklerine nasıl otomatik aktarabilirim.her yeni kayıt geldiğinde nasıl şefliklerinde mevcut olan kayıtları etkilemeden ekleme yapa bilirim. Amacım tekrar tekrar aynı veriyi elle yazmamak saygılarımla

Excel Vers. ve Dili
Office 2010(64 bit) - Türkçe
daha detaylı açıklarsan yardımcı olabilirim ya da yardımcı olan birileri olabilir.

Excel Vers. ve Dili
MS Office 2010 Pro Türkçe
Sayın blacsir,

Tüm tablolar aynı veri tabanındaysa aynı verilerin iki veya üç tabloda kaydedilmesine gerek yok. Tabloya bir alan ekleyip örneğin alandaki değer 1 ise sadece genel müdürlük, 2 ise hem genel müdürlük hem eğitim şefliği 3 ise sadece eğitim şefliği vs. şeklinde kaydedin. Her birimde ilgili sorgu çalıştırarak her birim kendini ilgilendiren kayıtları görebilir.

İyi çalışmalar

Yanliz Bİrİmler BaĞimsiz

Şİmdİ ŞÖyle Bİr Durum Var. ÖrneĞİn EĞİtİm ŞeflİĞİne MÜdÜrlÜĞe UĞramadan Gelen Evrak Var Onada Kendİ İÇİnde Gelen Kayit Numarasi Verİlİyor. Yanİ MÜdÜrlÜkten EvraĞin ÇoĞu Gelsede MÜdÜrlÜĞe UĞramadan Gelen Evraklar OlduĞu İÇİn MÜdÜrlÜĞÜn Tablosunda Sorgu Yaparak Sadece MÜdrlÜĞe UĞrayan Kayitlara UlaŞilabİlİr Onun İÇİn BaŞka Bİr Tablo (eĞİtİm) Tablosu OluŞturma ZorunluluĞu OlduĞunu DÜŞÜnÜyorum BaŞka Bİr ÇÖzÜm Olabİlİrmİ GÖrÜŞlerİnİzİ Beklİyorum Saygilar

Excel Vers. ve Dili
Elbette olabilir. Kayıt yapılan form üstüne bir düğüme eklenir. Düğümenin klik olayına da ADO yardımıyla aynı kayıt diğer tabloya da kaydedilebilir.

İyi çalışmalar

Biraz Daha Açarsak daha anlaşılır olacak

Sayın Modalı Biraz daha açarsan çok sevineceğim. Birde şu durumu göz önünde bulundurduğunu düşünüyorum her seferinde yeni eklenen kayıtların ilgili birimlere aktarılması lazım. ekte gönderdiğim veri tabanına bir örneğini uygularak anlatırsanız sanırım daha iyi anlaya bileceğim

Excel Vers. ve Dili
Sayın blacsir,

Formunuzda, alanların en sağına bir düğüme ekleyin ve adını cmdGönder olarak değiştirin. Gideceği Yer alanını da açılan kutu yapın ki yazılacak olan veriler listeden yazılsın ve yanlışlık olmasın.

Aşağıdaki kodları kod sayfasına yapıştırın:

Kod:
Public Sub gonder()
Dim tablo As String
Dim rs As New ADODB.Recordset
    If Me.Gideceği_Yer = "Müdürlük" Then
        Exit Sub
    ElseIf Me.Gideceği_Yer = "Eğitim Şefliği" Then
        tablo = "[Eğitim Şefliği]"
    Else
        tablo = "[Tedarik Şefliği]"
    End If
rs.Open tablo, CurrentProject.Connection, adOpenKeyset, adLockOptimistic
    rs.AddNew
        rs(1) = Me.Evrakın_Tarihi
        rs(2) = Me.Evrak_No
        rs(3) = Me.Konusu
    rs.Update
rs.Close
End Sub
Private Sub cmdGönder_Click()
Call gonder
End Sub
İyi çalışmalar:)

Not: Tabi düğümelerin iki kere basılmaması için tedbir almanız gerekiyor.