Soru Birden fazla kritere göre verileri sayma, toplamını alma

Excel Vers. ve Dili
excel 2007 türkçe

üretim takip ile ilgili kendim bir excel dosya oluşturdum ve günbegün geliştiriyorum. aşağıda detayları verilen konularda yardımınızı rica ediyorum. buna göre;
Dosyada birden fazla kritere göre verileri sayma, toplamını alma konularında yardım rica ediyorum. tabloda sipariş no, renk, brüt, net, top boya/ip boya, hafta, işletmede/bitti/tamir başlıkları altında veriler bulunuyor. bu verilerden yola çıkarak örneğin; 7.hafta toplam sipariş sayısı, 7. hafta renk sayısı, 7.hafta brüt miktar..vb bilgileri formül kullanarak bulmaya çalışıyorum. bu sayede hafta bazında değişimleri görebileceğim/raporlayabileceğim.
sizden yardımlarınızı rica ediyorum.

Mahir64

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
Excel 2013-Türkçe
Excel 2016-Türkçe
Merhaba,

Örnek dosya ekler misiniz?

Excel Vers. ve Dili
excel 2007 türkçe
merhaba,
dosya eklemek için sanırım ücretli üyelik gerekiyor. henüz ücretli üyelik oluşturmadım. ama şöyle açıklayabilirim.
üretim takip dosyası adı altında sipariş no (örn; 4152,4153,4154,..vb), renk (a,b,c,d..vb), brüt kg (25, 24, 26..vb), net kg (23, 22, 24..vb), top boya/ip boya (top boya, ip boya, top boya..vb), hafta (6,7,8..vb), işletmede/bitti (işletmede, bitti, işletmede..vb) çeklinde bir veri tablosu var. bu tablodan hareketle hafta hafta top boyama brüt toplamı, top boyama net toplamı, ip boyama brüt, ip boyama net, sipariş sayısı, renk sayısı gibi verileri sayacak&toplayacak bir formülasyona ihtiyacım var.

Excel Vers. ve Dili
excel 2007 türkçe
merhaba,
dosya eklemek için sanırım ücretli üyelik gerekiyor. henüz ücretli üyelik oluşturmadım. ama şöyle açıklayabilirim.
üretim takip dosyası adı altında sipariş no (örn; 4152,4153,4154,..vb), renk (a,b,c,d..vb), brüt kg (25, 24, 26..vb), net kg (23, 22, 24..vb), top boya/ip boya (top boya, ip boya, top boya..vb), hafta (6,7,8..vb), işletmede/bitti (işletmede, bitti, işletmede..vb) çeklinde bir veri tablosu var. bu tablodan hareketle hafta hafta top boyama brüt toplamı, top boyama net toplamı, ip boyama brüt, ip boyama net, sipariş sayısı, renk sayısı gibi verileri sayacak&toplayacak bir formülasyona ihtiyacım var.
http://prnt.sc/zz8vuo