Birden Fazla satıra sahip ürünleri tek satırda toplama

Excel Vers. ve Dili
Office 365 Türkçe
Merhabalar,

Aynı ana tanıma sahip olan (ürün 1) detaydaki hücreleri kopyalayıp dikeyden yataya çevirerek ı sütunu itibariyle ürün 1 ile başlayan ilk sütuna kopyalamasını ardından da alttaki diğer sütunları silmesini istiyorum.
Böylelikle ürün 1 isimli üründen sadece 1 satır olacak ve ona ait olan bilgiler ı sütunu itibariyle gözükecek.
Özetle amacım her ana tanıma sahip üründen 1 adet olması. Dosyayı ekledim ve dosya içinde de gerekli detayları yazdım , yardımlarınızı rica ederim. Şimdiden çok teşekkürler

Excel Vers. ve Dili
Office 365 Türkçe
Bakabilen oldu mu değerli arkadaşlar ?

Korhan Ayhan

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr-En 64 Bit
Merhaba,

İki aşamalı olarak aşağıdaki gibi kolaylıkla çözüme gidebilirsiniz.

Öncelikle aşağıdaki formülü I2 hücresine uygulayınız ve ihtiyacınız kadar sağa doğru sürükleyiniz.

C++:
=EĞERHATA(İNDİS($G$2:$G$16;TOPLAMA(15;6;SATIR($G$2:$G$16)-1/($A$2:$A$16=$A2);SÜTUN(A$1)));"")
Sonra I sütunu ve devamında formülü sürüklediğiniz son sütuna kadar mouse ile seçerek kopyala-özel yapıştır-değerleri işlemini yapnız. Böylece ilgili alan formülden arınmış olacaktır.

Sonrasında tüm tabloyu seçerek VERİ-YİNELENENLERİ KALDIR işlemini sadece A sütununu işaretleyerek yaparsanız sonuca gitmiş olursunuz.

Formülü ben örnek tablonuza göre kurguladım. Son satır olarak 16 kullandım. Siz kendi tablonuza göre başvuru aralığını düzenlersiniz.