Bİrebİr Çoktan SeÇmelİ Sinav Hazirlama Programi

Selam arkadaşlar,
İngilizce derslerinde kullanılmak üzere bir test programı yapmak istiyorum. Soru sayısı 50-100 olabilir. Amacım 4 ve 5. sınıf öğrencilerime ingilizce kelimeleri öğretmek. Şöyleki; ekrana sırayla soru gelecek ve sorunun altında da 4 cevap şıkkı olacak. Öğrenci bu şıklardan kendine göre doğru olanının işaretleyecek. Her seçimden sonra bir sonraki soru sorulacak. Program tam ekran çalışırsa öğrenciler için daha rahat olacağını düşünüyorum. Sınav sonunda da kaç doğru, kaç yanlış yapıldığı ekrana yansıtılacak... Örneğin:
SORU-1: PENCIL KELIMESININ TÜRKÇE KARŞILIĞI AŞAĞIDAKİLERDEN HANGİSİDİR?

A) SİLGİ
B) CETVEL
C) HARİTA
D) KURŞUN KALEM

Eğer böylebir programı hazırlayabilirsek paylaşrak bütün herkesin faydalanmasını sağlayabiliriz. Özellile ingilizce öğretmeni arkadaşlar. Şimdiden çok teşekkürler...
NOT: Kağıda herhangi bir aktarım olmayacak...

Excel Vers. ve Dili
2003 türkçe
hocam hayırlı geceler sizin düşündüğünüzü ben power pointte yaptım hatta forma ekledim sizin istediğiniz gibi sonuçları toplamasını ve kaç dogru kaç yanlış var bunu göstermesini yapamamıştım kimse cevap veremedi nedense formdanda silinmiş kaldırılmı size tavsiyem power pointte yapın orda ses de ekleyebilirsiniz dogru yanlış sesi ve tkladıgında ikinci sorya gecer orda daha kolay insallah bir arkadaş sorununuza cevap verebilir örnegini size iletebilirim şu an kayıtlarımda bulamıyorum hayırlı geceler

Sayın hocam,
İlginize çok teşekkür ediyorum. Amacım çocuklarıma (öğrencilerime) 4. ve 5. sınıfta bilmeleri gereken kelime ve cümleleri ezberletmek. Bilgisayar laboratuvarında bu etkinliği 2 haftada bir yapacağım. Eğer buraya eklerseniz çok sevinirim. Hepimiz faydalanırız.

Aslında çoktan seçmeli test olmasından ziyade yazarak cevaplama olsa daha iyi olur. Bir kelime çıkacak altında da çocuğun cevap yazması için bir metin kutusu. Yazacak ve sonraki soruya geçecek.

Sevgiyle...

Excel Vers. ve Dili
MS Office 2010 Pro Türkçe
Sayın capukoğlu,

Hatta daha ileriye giderek ingilizce okunuşunu bile dinletebilirsiniz.

Excel Vers. ve Dili
Access 2019
Sayın capukoglu

Merhaba..

Konu ilk okuduğumdan beri ilgimi çekiyor..

Yardımcı olmak isterim..

İşlerin yoğun olması nedeni ile zaman sıkıntısı çekiyorum ama siz ve öğrencileriniz için alelacele, aciz bilgimle bir örnek hazırladım.. Örnekte yukarıdaki tariflerinize sadık kalmaya çalıştım. Eksik veya yanlış noktalar olabilir.. Access konusundaki tecrübenizi bilmiyorum fakat bu örneği geliştirebilirseniz işinize yaracağını düşünüyor, umut ediyorum..

Saygılar..

Son düzenleme:
Sayın Taruz,
Çok teşekkür ederim. Gerçekten çok güzel bir çalışma olmuş. Aslında bende aşağı yukarı buna benzer bir program hazırladım access te. Sonuç bilgilerini vermiyordu. Bu program geliştirilerek interaktif olarak öğrencilerin kelime ve hatta cümle kalıplarını öğrenmesinde çok faydalı olacağına inanıyorum. Ben bizzat deneyeceğim. Üzerinde biraz değişiklik yaparak. Ellerinize sağlık.
Bütün arkadaşlarıma da tavsiye ederim. Çok rahat geliştirilebilirde.
Sevgiyle...

(NOT: Sayın modalı elinizde örnek çalışma varsa paylaşırsanız çok sevinirim. Sizinle de uzun süredir görüşmedik. Bu sitedeki katkılarınız devam ediyor demekki. Size de çok teşekkür ediyorum.)

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 - Türkçe
dOSYA ÜZERİNDE DEĞİŞİKLİK YAPTIM VE SORU HAZIRLAMA RAPORU EKLEDİM

parametre

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
ofis 2010 turkce
ekleri indirmede problem mevcut guncellenirse sevinirim

Excel Vers. ve Dili
2003
sayın gülümsami
size uygun olduğunu düşündüğüm örnek ektedir.
hazuırlanan sorular ile öğrencilerinizi anında test ve değerlendirme, sınav kağıdı hazırlama(soru ve şıklar karıştırılıyor)
iyi çalışmalar

Ekli dosyalar