birinci sutundaki bilgilerin bazılarını başka bir sheet'e

Merhaba Arkadaşlar,

şöyle bir sorum olacak. A:A range'in içinde
Z100100
W55.8
xf
xf
zx
xc
qw
Z100101
W22.8
..
..
..
..

gibi bilgiler var. Bu sütunda bulunan ve Z ve W ile başlayan değerleri başka bir sheet'e almak istiyorum ve
A B
z100100 W55.8

şeklinde olsun istiyorum. Bunu nasıl yapabilirim
teşekkürler

mehmett

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010 Türkçe
Listenin sağındaki ilk boş sütuna, ilk hücreden başlamak üzere

=SOLDAN(A2;1)

fonksiyonunu yazın ve aşağı çekerek diğer hücrelere de kopyalayın. (Listenizin A sütununda A2 hücresinden başladığı ve A1 - B1 hücrelerinde sütun başlıklarının olduğu varsayılmıştır.)

Listenin içindeyken Veri > Filtre uygula > Otomatik filtre uygula komutlarını verin ve ikinci sütundaki süzme tuşunu tıklayın. Özel'i seçin.

İlk filtre ölçütüne

Eşittir Z

İkinci filtre ölçütüne

Eşittir W yazın.

Aradaki "Ve" "Veya" seçeneklerinden "Veya" olanı seçin.

Süzülmüş listeyi seçip kopyalayın. Başka bir sayfaya gidin ve sağ tıklayıp Özel yapıştır deyin, İşlemi tersine çevir seçeneğini işaretledikten sonra Tamam'ı tıklayın.

benim yapmak istediğim ekte

Selam Mehmet,

benim yapmak istediğim ekteki dosyada. A:A sütununda Z... ve W.... ile başlayan değerlerden çok fazla var ve ben bunların hepsini alıp bakta bir sheet'e yazdırmak istiyorum. Office 2003 ingilizce kullanıyorum.
(yaklaşık 7000 satır'da var bu bilgi)

A1'e Z ile başlayan değeri B1'e de W ile başlayan değeri getirmesini istiyorum.

Kemal Demir

Özel Üye
Sn.Alisev Ek'teki Örneği İnceleyiniz.
Açılan İnpoutbox Ta arama yapacagınız harfı girin Büyük harf ile

Mithat Kardeşim, emeklerin için çok teşekkür ederim ancak ben istediğimi sanırım anlatamadım. A:A sütunundaki Z..... ve W.... değerlerini (aynı bloğun içerisinde olan) başka bir sheet'de A1 'e Z... 'yi A2 'ye de W.... değerini getirmesini istiyorum. Sizin yaptığınız macro'da A1 ve A2'ye Z ve W değerlerini getiriyor fakat, Z10011000 ait olan W7912.50 değeri olması gerekiyor. sizin örnekte ise W5986.48 değerini getiriyor. Cevabınızı bekliyorum.Saygılar