birkaç formu tab contral de birleştirmek

Excel Vers. ve Dili
excel
Sorunum(oldukça büyük )

amacım bir personel özlük programı yapmak ve burdan raporlama yapabilmek

7 tane konu başlığı için ayrı ayrı form hazırladım ve bu formları tab control kullanarak sekme sayfa olarak tek bir ekrana sığıdırdım ancak;

1-ilk sekmedeki forma bilgi girildiğinde bir problem yok fakat ikinci sekmeye (sayfaya ) geçip bilgi girişi yaptığımda ana tabloda ikinci sekmede girilen bilgiler bir alt satıra geçiyor. istediğim; tüm sekmelerde girdiğim bilgiler
tabloda (db) tek bir satırda geçsinn ve raporlamayı da rahatça yapabileyim

2- formda ilk sekmede kişi bilgileri ekranında kişi adından forma bilgi çağırdığımda diğer sekmelerdeki formlarada o kişinin bilgileri gelsin
3-form açıldığında tüm sekmelerdeki formlar boş gelsin (bunu bi türlü yapamıyorum)
4-tüm sekmeler için tek bir menü ( kaydet;temizle;sil ;ara) kullanılabilinirmi

ekte dosyanın tamamını bulabilirsiniz eksikleri ve olması gerekenleri bildirebilir eleştiride bulunabilirsiniz
(tüm formlar anaekran adlı formda toplanmıştır)
yardımlarınız için şimdiden çok teşekkür ederim bu proje benim için çok önemli
sevgi ve saygılyla....

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
Access 2019
Sayın UFUKKURUM

Anladığım kadarı ile projenizde yapısal aksaklıklar var. Önerim; DATA isimli tablonuzu ayırıp, birbirleri ile ilişkilendirmenizdir. Altformlarınız ana formunuzla organik(!) olarak bağlı değil.

1. ve 2. maddelerdeki sıkıntılarınız, sanırım bu aşamadan sonra kendiliğinden giderilecektir.

3 ve 4 bundan sonra...

Birde şu var tabii. Mevcut tablonuzdan alt formlara gerek olmadan alanları sekmelere yerleştirirseniz de olur.

Saygılar

Excel Vers. ve Dili
excel
İlgİnİz İÇİn TeŞekkÜr Ederİm

Pekİ Bu Önerİlerİnİzİ Eklİ Dosyaya Yansitmaniz MÜmkÜn MÜ

BÖylelİkle Uygulama GÖrme Şansim Olacaktir

TeŞekkÜr Ederİm

Excel Vers. ve Dili
Access 2019
Merhaba..

Forum içerisinde, özellikle access örnekleri ve bilgileri bölümünde fazlası ile örnek var. Hatta çalışmanızla benzer amaçla hazırlanmış örnekleri de göreceksiniz.. Fikir verecektir..