bişeyi seçili hale getirip bi sayfada toplamasını istiyorum

Merhabaaaaa

aslında sorunumu nasıl anlatacağımı pek bilemiyorum ama yardımcı olabileceğinizi düşündüm. Benim sorunum şöyle oluşturduğum sayfada karışık bilgiler var. mesela kişileri doğum tarihine göre sıraladım. istiyorum ki 1987 yılındaki doğan tüm kişileri ayırıp bana başka bir sayfada açsın.. bunu nasıl yapabilirim excel de çok bildiğim birşey yok aslında.. yapılması gerekenleri adım adım kısa kısa açıklayabilirmisiniz..

yardımcı olursanız sevinirimm şimdiden teşekkürr =)

slm aslında bende yeni üyeyim ama sana bildigim kadarıyla yardımcı olmaya çalışım...
öncelikle ayrıştırmak istedigin sutunun veya satırın oldugu harfin/sayının üstüne gel bir defa tıkla ardından VERİ nin içerisinde süz fonksiyonu var otamatik süz dediginde az önce tıkalamış oldugun satır/sutunun yanında ufak bir ok işareti belirecek ordan istedigin kriteri belirle işlem tamam :) farklı bir sayfaya o verileri taşımak için kes yapıştır yapman gerekiyor ben bu şekilde kullanıyorum kolay gelsin

hmmm evt olabilir.. ama bi sorun dha var.. oluşturdugum seyi ayrı ayrı 600 yere mail ile yollicamda onun için acep ne yapabilirim.. bu arada mtnk84 ilgilendiğin için teşekkür ederim =)) :D :wink:

excelde yada başka bi yerde bunun kısa yolu yokmu arkadaşlar run deyince yollasın :shock: yardım edin lutfen ya :( :yardim:

thinker

Banned
Dosyada açıkladım. Yabancı bir siteden buldum. Maalesef ben makro yazmanın başındayım. Bu forumdan öğrendiğim şeyler sayesinde makroyla basit işlerimi halletmeye başladım. Bu tip uygulamalrı yapmak için daha 40 fırın ekmek yemem lazım.

Excel Vers. ve Dili
OFFICE 2021 Türkçe
örnek çalışma güncellendi