borç sıfırladıktan sonra faiz hesaplamasın

Excel Vers. ve Dili
2003 türkçe
degerli arkadaşlar benzinci programı yapıyorum borç ödendikten sonra misal bir aysonra müşteri geldiğinde müşteriye faiz çıkartıyor bir türlü çözemedim bir yardım
örnegin: müşteri 10 lt mazot aldı parasını ödemedi bir ay sonra geldi 20 lt mazot aldı parasını ödemedi bir müddet sonra geldi borçunu sordu programa %5 faiz uyguladık %5 faizle birlikte ödeme tarihine kadar olan kısmını hesaplıyor buraya kadar herşey normal müşteri bir ay sonra geliyor hesabını açıyorum müşteriye faiz borcu çıkartıyor borcunu ödeyen müşterinin hesab kaydını silmek istemiyorum müşterinin cirosunu ve yaptıgı alışveri görmek istiyorum borcunu ödeyen müşteri ne zaman gelirse gelsin borç çıkmasın istiyorum bu sorunu nasıl çözebilirim programın çalışması şöyle yeni cari kayıttan müşteri bilgileri girilir cari kayıttan müşteri bulunuyor otomatik olarak form üzerine müşteri bilgileri gelir siz soyadı text hüçresinin sagındaki text te uygulanacak faiz oranını giriyorsunuz (ufak yaptım müşterinin görmemesi için) sonra tarih aldıgı gibi verileri giriyorum bilgisayar tarihi bu günü gösteriyor iki satış yapın sonra ödeme yapın (tarihlerini farklı ve 1 er ay olsun ödeme yaptıktan sonra borç sıfır olarak gösteriyor sonra blg tarihini 1 veya 2 ay sonraya ayarlyın faiz borcu gösteriyor ödenmiş borcun faizi olamaz sorun bu bunu çözebilirmiyiz teşekkürler

Excel Vers. ve Dili
MS Office 2010 Pro Türkçe
Sayın simendifer,

En iyisi siz düzeltebilirsiniz. Eğer olmazsa tekrar mesaj yazın uğraşayım.

Tüm sorun bilgisayar tarihinin baz alınması. Yani hep hesaplama bilgisayarın açık olduğu tarihi baz alınarak yapılıyor. Oysa bu günkü tarihi ödeme zamanında ve satış yapıldığı tarihi kaydetmek için kullanılmak gerekiyor.

İyi çalışmalar :D

Excel Vers. ve Dili
2003 türkçe
dogru söylüyorsun ama gene sana muracaat edecem yapamasam kafam durdu belli bir kalıptan dışarı çıkamıyorum alt formu silip yeniden deniyecegim

Ben borçlarını ödeyen müşterilerin listesini farklı bir tabloya yazıp, şu an ki ödeme tablosundan siler, müşteri daha sonra geldiğinde tekrar aynı bilgeleri girmemek içinde bir listbox veya başka bir şekilde listeden ismi seçip yeni kayıt yapardım. (eğer problemi anladıysam)

Excel Vers. ve Dili
2003 türkçe
yaptım arkadaşlar modalı kardeş hala bir el ataçak diye bekliyorum proğramın kodları açık istediğin gibi degiştir teşekkürler