Bordro Programı

Excel Vers. ve Dili
Türkçe
Ben bordro programı yapıyordum içeriğini sorguda formülledim rapora ekleyerek döküm alacaktım fakat en altta sayfa toplamı olması lazım ekleyemedim formlarda tekrar düzenledim yerleştirdim buradada toplam ekledim ama bütün sayfaları topluyor yada hata veriyor. Sayfalar birbirinden bağımsız olarak çalışması gerekiyor. Çalışmamı ekte gönderiyorum sorgularda veya raporda bu toplamı ayarlanabilirse daha iyi olacak birde bordroda işçilerin başında sıra numarası olması gerekiyor Bilen birisi varsa bakarsa sevinirim.

Şimdiden TeşekkürLer .. KoLay GeLsin..

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 - Türkçe
Sayın_Tozkaldıran;

Raporda SIRA NO.sunu hallettim. Rapor dizaynını siz yaparsınız.

Diğer konuyu üstadlarımıza bıraktım.

Selamlar.

Excel Vers. ve Dili
Türkçe
Sayın İsmail Küçükşengül Sıra Numarası için teşekkürler birde raporun en altına her sayfaya bağımsız toplam aldırmam gerekiyor bu konuda bilgisi olan üstadlarım yardım ederse sevinirim..
KoLay geLsin..

Excel Vers. ve Dili
Türkçe
Affınıza sığınarak Bu bordro üzerinde tekrar bir sorum olacaktı benim beceriksizliğimden midir nedir bir türlü toplamları ekleyemedim birde burada her işverenin ayrı çalışanları ve ayrı ayrı aylara rapor vermesini istiyorum mümkün mü acaba eğer her işverenin çalışanlarını ayıramazsam bile tek işverenin çalışanlarına ait bordronun aylarını ayrı ayrı yapmak zorundayım

üstadlarımdan çalışmama bakmalarını istiyorum.

Yardımlarınız için çok teşekkür ederim iyi çalışmalar Kolay gelsin..

Excel Vers. ve Dili
office xp
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
13-09-2021
Veri tabanı mantığında çok büyük hata var önce tabloları doğru düzenlemeli ilişkileri kurmalısınız bu şekilde istedikleriniz mümkün gözükmüyor

Excel Vers. ve Dili
Türkçe
Sayın kocivan Hatam nerede düzeltmem gereken yer neresi anlayamadım rica etsem biraz daha açar mısınız

Excel Vers. ve Dili
2003 türkçe
Bordro programı

bende böyle bir program yapmıştım sanırım sizin istediğiniz toplamlar raporlarda var kodları acık inceleyiniz kendi programınıza adapte ediniz ayrıca programın yardım bölümünden nasıl çalıştıgına bakabilirsiniz kolay gelsin her sayfanın toplamı ikinci sayfada görünen örnegi de ekliyorum gezi programında var yalnız programların veri tabanına ulaşabilmeniz için programları acarken shift tusuna basılı tutarak acabilirsiniz kolay gelsin

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
Access 2003
Sayın ToZ KaLDiRaN
Sadece bir sayfadaki değerleri toplamak aslında çok kolaydır. Ama her sayfanın bağımsız toplanmasına ve hepsini de en alt saydada tekrar toplanmasına "Kümülatif toplam" denir. Bununla ilgili örnekler mevcuttur. Excel için olan örnekler de işinize yarar.

http://www.excel.web.tr/showthread.php?t=10812
http://www.excel.web.tr/showthread.php?t=18751

Ama arkadaşların da dediği gibi tablo tasarımlarınız hatalı. Çalışanlar diye bir tablo yapmışsınız, içinde bordro bilgileri var. Oysa bir çalışan tablosunda şahısla ilgili tüm bilgiler olmalı, bordro adlı bir tabloda da sadece bu çalışanı çağırabilecek bir numara olmalı. Biz bu iki tabloyu doğru ilişkilendirmeyle birbirine bağlayıp, çalışanlar tablosuna sadece yeni işe giren personeli kaydederken, bordro tablosuna da tüm personelle ilgili aylık bordroları saklayacağız. Tek ortak noktaları da çalışan_no gibi bir alan olacak. Aynı verileri tekrar tekrar girmeden, mümkün olan en az hamlede en çok işi yapacağız.

Bence en başa dönüp önce tablolarınızı kategorilendirin. Kağıt kalem alıp nelerin nerede olması gerektiğine karar verin. Kolay gelsin..