Boş bir text kutusundaki değeri odaklanma bozulmadan tüm kolonlarda arama yapmak

Sevgili arkadaşlar belki bu daha önce işlenmiştir ama ben bulamadım.Yapmak istediğim şey kısaca şöyle;Sürekli bir formda yanyana dizili kolonlarda form üstbilgisi kısmına açtığım ilişkilendirilmemiş bir text kutucuğunda, aradığım değeri, klavyenin üzerindeki sağ ve sol oklarda diğer kolonlara geçiş yaptığımda odaklanma kutucukta değişmeden geçiş yaptığım kolonlar üzerinde kutucuğa yazdığım değeri arasın. Bunu bir türlü başaramadım yardımcı olabilecek arkadaşa şimdiden teşekkürlerimi sunuyorum saygılarımla...
örnek aslında bir telefon rehberi içinde bir çok örneğide içeriyor dilerimki başka arkadaşlara da örnek olabilir .yalnız proğramı ilk önce bağlı tablo yöneticisinden ilişkilendirin.Hepinize kolay gelsin

Son düzenleme:
örnek ilave ettim lütfen zipleri açınca tel no asıl formlarım olduğu yer tel nobe ise veri tabanı bağlı tablo yöneticisinden dosyaları ilişkilendirin. sorduğum konu alfabetik arama butonuna bastığınızda karşınıza çıkacak