Bugün için izinli olanları bulmak

Excel Vers. ve Dili
Office 2007 Tr
Arkadaşlar merhaba
Çalıştığım yerde yıllık izinleri Accesste tutuyorum eklediğim dosyada bugün için izinlileri bir sorgu veya bir formda görmek istiyorum.
Yardımlarınız için çok teşekkür eder gönlünüzce günler dilerim

Excel Vers. ve Dili
Access 2019
Halil Bey; hazırladığınız sorgunun tarih(sorgunuzdaki adını bilmiyorum) alanın ölçüt bölümüne date() yazarsanız sanırım istediğiniz olur.

Excel Vers. ve Dili
Office 2007 Tr
Yalnız aynı tabloda yedi ayrı sütün (1. izin 2. izin - 6. izin ) var bunları nasıl yapacağım bilemedim. İlginize teşekkür ederim

Excel Vers. ve Dili
excel 2003 türkçe
tabloları ayırmalısınız (bence)

merhabalar

örneğinize baktım. şu haliyle yapılamamasının nedeni sanırım personel kimlik bilgileriniz ve izin bilgilerinizin tek bir tabloda toplanmış olması ve brde fazla çeşit izin türü olması.

naçizane önerim şu ki izinler tablosunu ayırmanız ve tüm çeşit izinleri o tabloya ama farklı kodlarla (örneğin Mazeret için "m", yıllık için "y" vb.) şekilde kodlayarak kaydetmeniz ve bu günün tarihi o tablodaki izin dönüş tarihinden küçük olan personeli süzmek şeklinde bir sorgu oluşturmak sorunuzu çözer sanırım

ama bu önerim şimdiye kadar kullandığınız formatı ve tablo yapısını değiştiriyor. ben bu şekilde bir düzenleme yapacağım ve deneyeceğim bitirdiğimde (başarabilirsem) eklerim sisteminizi çok değiştirmezse kullanırsınız

kolay gelsin.

Excel Vers. ve Dili
excel 2003 türkçe
bi bakın

bişeyler yaptım buna bir bakın (sizin tablo formlar silindi ayrı bir isimle kaydedin ki uygulamanız değişmesin)

her izne mutlaka dönüş tarihini girerseniz bu gün için izinlilerin listesi çıkıyor.

izin saydırma ve kalan izinleri yazm konularını da hallederiz isterseniz

kolay gelsin

Excel Vers. ve Dili
Office 2007 Tr
Kullanılan yıllık izinleri tek satırda yazdırmak

Arkadaşım emeğinize sağlık çok güzel olmuş ama bu durumda bir sorum daha var. Yıl boyu kullanılan yıllık izinleri kişi bazında tek satır olacak şekilde yazdırabilirmiyiz. Kullanılan izinler diye sorgu açtım inceleme imkanınız olursa sevinirim. Çok teşekkür ederim

Excel Vers. ve Dili
Office 2007 Tr
Tarihleriyle birlikte kaç kez izine ayrılmış

Arkadaşlar emeğinize sağlık çok güzel ama Yıl boyu kullanılan yıllık izinleri kişi bazında tek satırda kaç kez izne ayrıldıysa onların tarihleriyle birlikte yazdırabilirmiyiz.
Çok teşekkür ederim

Kullanılan izinlerden form sihirbazı ile form oluştur istediğin otomatik olarak oluşabilecek.

Excel Vers. ve Dili
Office 2007 Tr
Tüm izinleri tek satırda görmek

Arkadaşlar ilginize çok teşekkür ederim.
Ancak yazı ile anlatması zor oldu bir resim ekledim bu resimde görüldüğü gibi her satırda bir kişinin bilgilerini (kullanmış olduğu tüm iznlerini tarihleriyle aynı satırda) olmasını istiyorum. Tabloyu personel bilgisi ve iznler tek tabloda olsa olay kolaydı ama izinleri alt formla ayrı tabloda görünce böyle bir olay çıktı.
İlginize tekrar teşekkür hayatınızda başarılar dolu yıllar dilerim.

resimde gösterdiğin gibi tabloda her izin için ayrı sütün oluştur. sorguda izin sürelerini toplatırsın.

Excel Vers. ve Dili
Office 2007 Tr
Paylaşım

Pek çok kişiye ışık olduğunuz için tüm site yönetimine ve tüm üyelere teşekkür ederim. Yardımlaşmak, paylaşmak kadar güzel bir şey olmadığını kanıtlanıyor ne güzel herkese başarılar dilerim