butonla alakası kesilen makroyu silmek mi lazım

Excel Vers. ve Dili
Office 2003 Türkçe
ya yine ben merhabalar.şimdi ben bir makro oluşturdum , sonra onu bir butona atadım sonra o butonu sildim (o işlev artık işime yaramıyor) o makro öylece kaldı , bunun herhangi bir zararı olur mu ( belki biraz garip bir soru oldu ama...)

bir sorum daha var , tabloya kayıt girerken "ortak ingilizce(A.B.D.)otomatik düzelt listesi yok" diye bir ileti alıyorum şu salak iletiyi bertaraf etmenin bir yolu var mı yoksa söylediği önemli bir şeymi ne anlama geliyor?

abi biliyorum benden bıktınız ama yüzsüzlük edip bir şey daha sorucam ,ne yapayım bilgi açlığım var , öğrenmeyi seviyorum.ben veritabanını herhangibir sürümde oluşturup, başka bir sürümde ek tasarımlar yapıp ve onu da başka bir sürümde çalıştırsam-ki öyle yaptım zaten- bütün bu yaptıklarımdan dolayı hatalor oluşur mu ,verimliliği düşer mi?
yardımlarınız için çok teşekkür ediyorum, iyigünler

Excel Vers. ve Dili
MS Office 2010 Pro Türkçe
Sayın takoo,

İşe yaramaz makroyu neden tutmak istersiniz. Silin daha sonra kafanız karışmasın. Kalırsa bir zararı yok ama yararı da yok.

Siz bir şekilde ingilizce ayarı yaptınız ve otomatik yazım kılavuzu denetimi çalışıyor, ingilizce sözlük olmadığından bu uyarıyı alıyorsunuz.

Son versiyonda hazırlanmış uygulamalar eski versiyonlarda çalışmayabilir, eskilerin tümü yenilerde çalışır. Herhangi bir aksaklık rastlamadım şimdiye kadar çalışma sırasında.

Ancak yeni versiyondaki bir bilgisayardan uygulamanızı eski versiyona çevirip kullanabilirsiniz: Araçlar - Veritabanı Hizmet Programları- Veritabanı Dönüştür.

İyi çalışmalar

Excel Vers. ve Dili
Office 2003 Türkçe
çok teşekkür ettim dostum, sağol. ya ben ilk oluşturduğum sürümün kaç olduğunu göremedim ama diğerlerinde yazıyor ;"access 2003 v.s." diye ..sadece access yazıyor onun versiyonu kaç acaba?

Excel Vers. ve Dili
2000
Accessin başlangıçtaki menülerinden Yardımın içinde Microsoft Office Access Hakkındayı seçersen sürümünü görebilirsin

Excel Vers. ve Dili
Office 2003 Türkçe
daha iki dakika geçti çok hızlısınız be abi sağolun