butonlu alt-alt form bağlantısı için yardım lütfen

merhaba,

ekteki dosyada, proje anayfasına bağlı teknik resimler mevcut. bir de her bir resim için "maliyet" butonuna basıldığında maliyetlerin girilmesini istedim. ancak "maliyetler" formunu "tresim" e bağlayamadım.

"maliyet" formu butonlu olmak zorunda çünkü yöneticiler için, "basıldığında" olayına şifre kodu koyacağım.

tşk

nihatkr

Altın Üye
Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
2007 Türkçe
2010 Türkçe
2013 Türkçe
OFİS 365
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
09.10.2029
merhaba,

ekteki dosyada, proje anayfasına bağlı teknik resimler mevcut. bir de her bir resim için "maliyet" butonuna basıldığında maliyetlerin girilmesini istedim. ancak "maliyetler" formunu "tresim" e bağlayamadım.

"maliyet" formu butonlu olmak zorunda çünkü yöneticiler için, "basıldığında" olayına şifre kodu koyacağım.

tşk
Sevgili arkadaşım. Aslında yapmışsın. Sadece alt form olarak. tresim formunu oluşturup butonlarını korsan sanırım istediğin olacaktır.

kardeş buton koyuyorum ama açılan maliyet tablosu ile bağlantılı olmuyor bir türlü. senin dediğini örnekte gösterir misin?

tşk

nihatkr

Altın Üye
Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
2007 Türkçe
2010 Türkçe
2013 Türkçe
OFİS 365
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
09.10.2029
kardeş buton koyuyorum ama açılan maliyet tablosu ile bağlantılı olmuyor bir türlü. senin dediğini örnekte gösterir misin?

tşk
Aslında tasarım düşünceniz biraz yanlış. Bir projenin maliyetlerini görebilmek için sorgu oluşturmanız gerekir. Yazmaktansa örneginizi değitirdim.

Proje içinde Proje maliyeti butonuna tıklayın ve istediğiniz proje numarasını yazın buyrun size maliyetleri. Yok ben seçimsiz hepsini derseniz numara yazmadan boş geçin buyrun tüm maliyetleriniz.

Güle güle kullanın.

nihat kardeş teşekkür ederim. düşündüğüm şey değil ama farklı bir bakış açısı oldu. sen, tresim numarasından kayıtları "maliyetler" tablosunda ayrıca tut, sorguyla da istediğine ulaşırsın diyorsun. ben bunu altformun da alt formu olarak tresim formuna bağlı yapmak istedim. "maliyet" diyerek ayrıca da bir buton yapıp maliyetini ayrı ayrı girip göreyim istedim.

ana forma(projeler) bağlı olan altforma(tresim-sekmeli) bağlı bir altformu(maliyetler-butonlu) butonlu yapmaktı tek istediğim. aslında sizin dediğiniz yöntem genel işleyiş mantığına bakıldığında daha sağlıklı bir yapı olacak. bağlı formları abartınca sistemi de kasıyor. benim düşüncem biraz fantazi oluyor belki :)

tşk