çalışma kitabı eklemek...

Merhaba arkadaşlar...
Küçük bi mamül ağacı(bir ürünün hangi parçalardan oluştuğu) programı hazırlayacağım.2 ürünüm var bunlar için 2 ayrı çalışma kitabı oluşturdum[1.ürün çalışma kitabı adı:a1 - 2. ürün çalışma kitabı adı:a2] .Başka bi çalışma kitabı açıp anasayfa adında yeni bi çalışma sayfası oluşturdum. Ve buttonlar arayıcılığı ile oluşturmuş olduğum ürün çalışma kitaplarını "woorkbooks.open filename:=c:\a1 " kodunu yazarak bağladım.Sorum şu bu yazdığım kodla butona bastığımda ayrı bi excel sayfası açılsın istemiyorum.Bu şekilde yaptığımda görev çubuğunda 3 tane excel sayfası açılıyor.Ben anasayfanın içerisinde bu çalışma kitaplarının açılmasını istiyorum.Bunun için button altına hangi kodu yazmalıyım.veya bu işlemi yapmanın daha kestirme yolları varmı?
Hepinize kolay gelsin.... :?

Haluk

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
64 Bit 2010 - İngilizce
+
Google Sheets
+
JScript
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
Merhaba;

Aşağıdaki alıntıda, ne demek istediğinizi anlayamadım....

Ben anasayfanın içerisinde bu çalışma kitaplarının açılmasını istiyorum
"AnaSayfa" dan kastınız nedir ?

Merhaba...
Anasafya adında yeni bi excel çalışma kitabı kaydettim.Burda anlatmak istediğimi şöyle tarif edeyim.Ã?rneğin excede pencere menüsünden yeni pencere oluşturursunuz kitap 2 adında.Bu kitap 2 aynı excel sayfası içerisinde açılır.(Denerseniz ne demek istediğimi anlayabilirsiniz)Bende a1 butonuna tıkladığımda görev çubuğunda 2. bir excel sayfası açılsın istemiyorum aynı sayfada a1'in açılasını istiyorum.
Umarım anlatabilmişimdir :?

Hayır alpen yeni sayfa eklemek istemiyorum.Yeni çalışma kitabı eklemek istiyorum.İki ürün grubu farklı şeyler onları aynı kitap içinde tutmam mantıksız.Farklı kitapçıklarda olmaları gerekiyor....

X

xxrt

Misafir
Ben anladığımı yazayım;
Birtane Çalışma Kitabı Açtık,Bu çalışma Kitabındaki bir Sayfasının adı "Ana Sayfa"yaptık.
Bu Ana Sayfadan Bir butona atanan kodlar ile c:\a1 Dosyasının ilgili (x Sayfası olsun)sayfasını,Ana Sayfanızda Açılmasını istiyorsunuz.
a1 Çalışma Kitabı açılmadan istediğiniz o(x) sayfa açılmaz.
a1 çalışma Kitabı açılacak,istediğiniz sayfa (x) gelecek.Ancak a1 çalışma kitabının (x)sayfasını,Ana Sayfanızın yanına Yeni Sayfa olarak açtırıp Kopyalabilirsiniz.
Yok a1 Çalışma Kitabınızın (x)Sayfasını normal olarak açmak isterseniz Köprü Yöntemi ile bunu halledebilirsiniz.Kod olarak;
Kod:
Sub a1_ac()
   ActiveSheet.Hyperlinks.Add Anchor:=Selection, Address:="C:\a1.xls", _
        SubAddress:="x!A1"
End Sub

Excel Vers. ve Dili
Excel 2002 TR
bende anladığımı kadarı ile ekliyim; istediğiniz workbook'u kapamak için
aşağıdaki kodu kullanabilirsiniz.

Sub kapa()
Workbooks("a.XLS").Close SaveChanges:=True
End Sub