Çapraz sorgudan rapora veri almak

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 Tr.
Merhabalar...

Bir tabloya dayalı çapraz sorgum var. Bu çapraz sorgudan oluşturduğum rapora örnekteki gibi veri almak istiyorum ama beceremedim.
Acemilik zor zenaat... İlginize şimdiden teşekkürler.

Not: Aklımdakini sorayım derken bir merhaba bile demeyi unutmuşum. Çok utanıp ekleme gereğini hissettim. Ã?zür dilerim.

Excel Vers. ve Dili
2010 - TR!
behic26, tam anlayamadım nereye nasıl verı almak ıstıyorsun excelemı yoksa tıne accesete ayrı bı raporamı ?
dosyaya baktım ama bı sey anlamadım nereye ??

:?

Excel Vers. ve Dili
2010 - TR!
RAPOR

EGER RAPORU VERITABANINDA ISTIYORSAN SENIN VERITABANINA BI RAPOR HAZIRLADIM EKLIYORUM

RAPORLARIN ARASINDA BAKABILIRSIN

KOLAYGELSIN

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 Tr.
Merhaba...

Sn. cyberwolf1980 verileri almak istediğim rapor belge defteri adlı rapor.

Rapordaki kutuların dolması gerekiyor.

Ã?RNEÐİN:

YAZILAN bölümüne erkek sayısı olarak 6 kadın sayısı olarak 6 toplam olarak 12 hesaplatılmalı.

AYRILAN bölümü çapraz sorguda olduğu gibi kadın sayısı 0 erkek sayısı 1 toplam 1 olmalı

DEVEM EDEN bölümü yazılanlar ile ayrılanların farkı yani kadın 6 erkek 5 toplam 11 hesaplatılmalı

SINAVA GİREN bölümü devam edenler ile sınava girmeyenlerin farkı yani kadın 6 erkek 4 toplam 10 hesaplatılmalı

BAÞARAMAYAN bölümü çapraz sorgudaki gibi kadın 0 erkek 1 toplam 1

BAÞARAN bölümü ise sınava giren ile başaramayan farkı yani çapraz sorguda olduğu gibi kadın 6 erkek 3 toplam 9 olmalı

Bir de resim ekliyorum. ilgin için çok teşekkür ediyor kolaylıklar diliyorum.

Excel Vers. ve Dili
2010 - TR!
behic26, verıtabanını ınceledım ancak senın ıstedıgın gıbı bı raporu bı verı tablosundan alamazsın malesef herseyden once verıtablosunu degıstırmen gerekıyor

oncelıkle sunu merak edıyorum sızın kurs defterınızın degısme gıbı bır olanagı varmı _?

varsa rapor formatını degıstırmenı tavsıye ederım cunku acces yada excel bu tıp rapolamaya ızın vermıyor daha dogrusu senın ıstedıgın formattan daha farkı bır cıktı alıyor.

bu yuzden ya raporunu yada verıtablonu degıstırmen gerekıyor

not : buyuk ıhtımmalle raporunu degıstırmen gerekıyor ..

ıyı gunler

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 Tr.
Mesaj konusu: Çapraz sorgudan rapora veri almak

Merhaba...

Resmi bir klişe olduğu için raporu bu haliyle kullanmak zorundayım. Biraz daha uğraşıp çözüm bulmaya çalışacağım.

Sn. cyberwolf1980 ilgin, emeğin ve vakit ayırdığın için çok teşekkür ediyor, sağlıklı mutlu günler diliyorum.

Excel Vers. ve Dili
2002 Pro, Türkçe
behic26
kardeşim sorununu çözebileceğimi sanıyorum, ancak çapraz sorgu ile çözmek mümkün değil. Yalnız bir sorum olacak tablona işlediğin değerlerin toplamı üzerinden mi rapora bilgi alacaksın. Yeni her değer değiştikçe rapordaki o tek satır sabit mi kalacak? Bu konuda bilgi verirsen yardımcı olabilirim. Ayrıca küçük bir ipucu rapordaki her başlık için ayrı bir sorgu hazırla, sonra bu sorguları tek bir sorguda topla ve rapora verileri aktar. Bu tek çözüm yolu gibi görünüyor. Denemedim ama buna benzer bir sorunu bu şekilde çözmüştüm.

Kolay gelsin.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 Tr.
Mesaj konusu: Çapraz sorgudan rapora veri almak

Günaydın ...

Bu gün çok güzel olacak...

Biraz daha çalıştım ama hala çözemedim.

Son halini ekliyorum.

Herkese kolay gelsin.

Sevgili Behiç;
Birşeyler yapmaya çalıştım.Umarım işine yarar.
Not:Form görünümünde iken yapılan değişikliklerin anında rapora yansıması için "YENİLE" düğmesini tıkla.

Excel Vers. ve Dili
excel 2003- ingilizce
dcount

Selam

Jale Hanımdan aldığım destekle (teşekkürler bir kez daha) sorunuzun ilk haline çözüm bulmuştum ama bugün bir türlü foruma ekleyemedim.Umarım herkese faydalı olur. :arkadas:

dcount ile yaptığım çözüm ekte.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 Tr.
merhabalar arkadaşlar... :D

oldu... çözüldü.... :hihoho:

emeği geçen arkadaşlarıma teşekkürler, çok teşekkürler...

Sn. cyberwolf çok teşekkür ederim.

Sn. Ersen çok teşekkür ederim.

Sn. icetiner çok teşekkür ederim.

Sn. excile çok teşekkür ederim.

Sn. jale hanım çok teşekkür ederim.

Arkadaşlar çok mutlu oldum aklınıza emeğinize sağlık. Mutlu kalın