Cift tıkladigim kisiye ait cumleler!

Excel Vers. ve Dili
visual basic
Arkadaslar selam,

Bir tane veritabani yapmaya calisiyorum guzel sozler ve soyleyenler gibi. guzel sozler ve soyleyenleri ayni tabloda bulunduruyorum bir tane form ile de kisinin sozleri soyleyen kisileri aramasini sağlıyorum. Listbox'im ile o listede ilgili kisiler cikiyor. 1. sorum ayni kisiyi listede iki kez yazmasinistiyorum ikinci sorum ise bu kisiye tikladigim zaman o kişiye ait sozlerin sorgusu çalışsınistiyorum bunlari nasil yapabilirim acaba? Sorgu çalıştığı zaman da o çıkan sonucun gene bir formda goruntulenmesini istiyorum.

Herkese tesekkurler.

Excel Vers. ve Dili
office 2003
yapmak istediğinizin örnegini eklerseniz sonucu daha çabuk ulaşabilirsiniz

iyi çalışmalar

Excel Vers. ve Dili
visual basic
Arkadaslar,

Ekteki dosyada daha net bir şekilde görebilirsiniz sorunumun ne olduğunu.

Formlardan mesela Ahmet satırına çift tıklayınca onunla ilgili olan sözlerin gelmesini istiyorum. ve aynı şekilde herhangi bir söze çift tıklayınca da onu söyleyen yazar gelsin istiyorum.

Bunu nasıl yapabiliriz acaba? Teşekkürler.

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
2003
yaptım istediğin gibi bir şey bulundu düğmesi çift konumlu aç kapa şeklinde dikkat edin iyi çalışmalar

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
visual basic
Adnan tesekkur ederim ama istedigim gibi olmus degil bu benim istedigim o form icerisindeki listbox icerisinde herhangi bir soze ya da kisiye cift tikladigimda yeni bir for acilmasi ve orada o kisiye ait sozlerin goruntulenmesi ya da o sozu kimin soylediginin goruntulenmesi.

Umarim anlasilir olmustur.

Excel Vers. ve Dili
visual basic
Arkadasim tesekkur ederim ancak ben burda cift tiklayinca o sozun kime ait oldugu gelmiyor o soz geliyor. ya da kisiye tikladigim zaman sadece o kisi seciliyor oysa o kisiye ait sozler gelsin istiyorum. Mesela ben bu ornekte Mehmete tiklayinca yeni acilan listboxda mehmete ait sozler secilsin istiyorum.
Tekrar tesekkur ederim.

Excel Vers. ve Dili
2003
Sayın mavisachal
liste0 daki sql cümlesin
liste2 sql cümlesiyle değiştir.tabii liste2 yide liste0 ile değiştireceksin iyi çalışmalar

Excel Vers. ve Dili
visual basic
Cok tesekkur ederim arkadasim eline saglik. Cok isime yaradi