Ciftci Kayit Programini Hazirmamda Yardim

Excel Vers. ve Dili
xp türkçe
Kusura Bakmayın Dosyanın boyutu ile ilgi Problem çıktı konuyu yeniden açtım.Program Çiftçi Kayıt Programı. Tablodaki verileri kopyalayıp forma yapıştırma konusunu gerçekleştiremedim. Formda ilk girişte ANA GİRİŞ formu açılacak. İçindeki 1 nolu kaydı çift tıkladığınızda Averigiris Formu açılacak, o form üzerinde düzeltilmesini istediğim formları açacak 2 adet buton var. Yapılmasını istediğim olayları için etiket içine yazdım. ilginize şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleme:
bütün veri girişlerinde tcno 1 sorun ondan ve sorun anlaşılmıyor.
veri girişlerini değiştir sonra gönder

Excel Vers. ve Dili
xp türkçe
Sayın GKMER ilginize teşekkür ederim. Sadece yardım istediğim konuları içeren dosyayı gönderiyorum.

sen tcno ları birincil anahtar yapmışsın. muvafakat edeceklerin tcno ları ayrı olduğundan tabloları birbirine bağlayamazsın. bence değişmeyen ada parsel no (sadece parsel no da olabilir belki ama ayrı adada aynı nolu parsel olursa problem olur ) olduğundan bunları bir arada kullanacağın bir sütün oluştur ve birincil anahtar bunu yap ve bu sütuna göre bire çok ilişki oluşturursan sorunun daha iyi çözersin.

Excel Vers. ve Dili
xp türkçe
Sayın GKMER;
Aciftcibilgileri tablosunda tcno'yu birincil anahtar yapmamın sebebi aynı tcno ile başka birkaydın girilmemesi için. Aparselbilgilerinde birincil anahtar parsel no yapamamam çünkü başka köyde aynı parsel nolu bir arazi olabilir. o yüzden parselleri tanımlaması için birincil anahtarı parselid(otamatik sayı) koydum. Amuvaffakatname1 tablosunda ise aynı parsele birden fazla hissedar kaydedeceğim için birincil anahtar olarak id(otomatik sayı)'yi oluşturdum. bildiğiniz üzere birincil anahtar ilişki oluşturmama engel olmuyor. saygılar.

Excel Vers. ve Dili
xp türkçe
ciftci kayıt formu

maalesef istediğim bu değil.
saygılar.