ÇİZDİĞİM TABLONUN İSTEDİĞİM KISIMLARIN YAZDIRILMASI

ÇÝZDÝÐÝM TABLONUN ÝSTEDÝÐÝM KISIMLARIN YAZDIRILMASI

Arkadarşlar herkese selamlar;

Ekte sunduğum tabloyu şablon olarak kullanmak istiyorum aynı tablodan basılı kağıdım var. Sadece Tablonun dolması gereken boşlukları yani Adı, Soyadı'nı yazdığım kısımlar gibi) yazıcıdan çıkmasını istiyorum.

Bunu nasıl yapabilirim. Saygılar

Necdet

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Ofis 365 Türkçe
Sayın mekemaloglu,

Tablonuzu istediğiniz şekilde ama kendi zevkime göre yaptım, gözlerinize yazık öyle kalın kalın çizgi olur mu? :)
Edit : söylemeyi unuttum şire 1
Edit 2 : yazılan kısımlar çıkacakmış dikkatli okuyunca anladım :)

Sayın Necdet Bey,

Uğraştığınınz için teşekkür ederim. Ancak istediğim sonuç bu değildi. Sanırım biraz karışık nalattım. Mesele şu, ekranda görünen tablo yazıcıdan çıkmayacak. Sadece içindeki bilgiler çıkacak. Yani görünen TAHAKKUK FİÞİ, Başlıklar gibi çıkmayacak.

Saygılar.

mehmett

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010 Türkçe
Sn mekemaloglu

Ekteki dosyada önerdiğim yöntem işinizi görecekse kendinize uyarlayın.

mehmett

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010 Türkçe
Dosyanızın sıkıştırılmamış hali ektedir.

Çok teşekkür ederim, nasıl yaptığınızı açıklarmısınız. Ayrıca Cilt No sonsuza kadar devam ederken Sıra No 50'den sonra tekrar 1 den başlayacak. Ancak bu işlemi exel'de formulle yapılabilnirmi?

Yazdırma Mokarosunu anladım. Cilt ve Sıra No. yu nasıl formulle halledebilirim. Vısual Basıc bilmediğimden exelde formuller ve makrolarla işimi görmeye çalışıyorum.
Saygılar.

mehmett

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010 Türkçe
Sn mekemaloglu

Daha önce "Koçan takibi için gerekli formül" başlığı altında sorduğunuz bir soruya Sn Leventm'nin verdiği cevabı unuttunuz galiba. O sorunuza Leventm'nin yazdığı makroyu buradaki dosyanıza uyarlayıp ekte gönderiyorum. Cilt no sonsuza kadar devam edecek, sıra no 50 olunca tekrar 1'den başlayacak.

Sayın Zerige;

Daha önce verilen cevap visual basıc'ta yazılmış komutlardı. Ben ise exelde formuller ile çözüm arıyorum. Çünkü bu dili bilmiyorum. Ancak yine affınıza sığınarak, ekte gönderdiğiniz makroyu nasıl oluşturdunuz? yani mantığını kısaca anlatırmısınız. Saygılar.

mehmett

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010 Türkçe
Sn mekemaloglu

Dosyanızda cilt ve sıra noyu (istediğiniz şekilde) değiştiren makro şöyle;

[vb:1:cf645525e5]Sub say()
If [O2] = 50 Then [O2] = 0
[O2] = [O2] + 1
[O1] = [O1] + 1
End Sub[/vb:1:cf645525e5]

Bu makroyu dosyanızın kod sayfasına ekleyeceğiniz bir modüle yapıştırmanız ve daha sonra sayfada çizeceğiniz bir düğmeye atamanız gerekiyor.

Bir önceki mesajımda da belirttiğim gibi ben bu makroyu Sn Leventm'nin daha önce sizin için yazdığı bir makrodan kesip çıkardım. Makrodaki komutların anlamını ve mantığını Sn Leventm anlatırsa daha iyi anlarsınız.

Sayın zerige;

Ã?ncelikle sizlere ve bu siteyi hizmete açan tüm çalışanlara sonsuz teşekkür ediyorum. Çünkü bu zamana kadar Exel programını ne kadar pasif kullandığımı ve bakış açımın ne kadar dar olduğunu anlamamda bana yardımcı oldunuz.

Modül açmayı, verdiğiniz formulleri başka uygulamalara atamayı öğrendim. Ancak daha yeni olduğum için kendi başıma kod yazamıyorum. Yukarda verdiğiniz kod bir dosyamda çok işe yaradı.

Fakat yeni bir koda daha ihtiyacım var. Sayın Zerige dosyamdaki Sıra No. hanesi zaten 1 den 50 ye kadar yazılı bu durumda sadece cilt No kısmı her 50 bittiğinde 1 artacak yani her 50 Sıra No bittiğinde yeni bir cilte geçilecek. Ve bu yıl sonuna kadar saydırılacak Bu konu ile ilgili kod yazabilirmisiniz. Saygılar.

Ve hatta yazdır komutuyla birleştirerek saydırma yapabildim. Diğer arkadaşlara örnek olsun diye kodları aşağıya yazıyorum. Saygılar.

Sub say()
Sheets("Yazdır").Select
ActiveWindow.SelectedSheets.PrintOut Copies:=1, Collate:=True
Sheets("Sayfa1").Select
If [T3] = 50 Then [T3] = 0
[T3] = [T3] + 1
ıf [T3] = 50 Then [T1] = [T1] + 1
End Sub

mehmett

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010 Türkçe
Azmin elinden ne kurtulur.

Tebrikler :)

Fakat yeni bir koda daha ihtiyacım var. Sayın Zerige dosyamdaki Sıra No. hanesi zaten 1 den 50 ye kadar yazılı bu durumda sadece cilt No kısmı her 50 bittiğinde 1 artacak yani her 50 Sıra No bittiğinde yeni bir cilte geçilecek. Ve bu yıl sonuna kadar saydırılacak Bu konu ile ilgili kod yazabilirmisiniz. Saygılar.